Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ceyhan’da Yeni Bir Kurs Merkezi Açıldı – Adana Ceyhan Haberleri

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ceyhan’da Kurs Merkezi Açtı

Başkan Karalar, Eğitim ve Sosyal Hizmetlerde Atılım Yapıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ceyhan ilçesinde kazandırılan kurs merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Bu açılışla birlikte eğitim ve öğretimi desteklemek amacıyla yapılan projelerine bir yenisini daha ekleyen Başkan Karalar, sosyal belediyecilik anlayışını sürdürüyor. Açılış törenine sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasiler, öğrenciler, öğretmenler ve Ceyhanlılar da katıldı. Öğrenciler, verimli ve yoğun bir programla sınavlara hazırlandıklarını belirterek, Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

Eğitimde Hedefler Büyütülüyor

Karalar, Ceyhan Kurs Merkezi’nin açılışı sırasında yaklaşık 3 bin öğrencinin, değerli öğretmenlerin nezdinde, lise ve üniversite sınavlarına hazırlandığını ifade etti. Başkan Karalar, “Anneler babalar, çocukları iyi okullara gitsin diye büyük fedakarlıklar yapıyorlar. Buna imkanı olmayan ailelerin çocuklarını lise ve üniversite sınavlarına hazırlamak için ciddi merkezler açtık. Kurs merkezlerimizde öğretmenler kendi branşlarının dışında bir derse kesinlikle girmiyor. Öğretmenlerimiz, çocuklarımıza iyi eğitimi vermek için yoğun mesai harcıyor. 2024 yılı içinde 5 bin öğrencimize eğitim vermeyi planlıyoruz” dedi.

Diğer Sosyal Hizmetler

Büyükşehir Belediyesi, yurt olmadığı için okullarını bırakıp giden öğrencilerin ihtiyacına cevap vermek amacıyla Adana Kent Meydanı Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu’nu, Pozantı Kız Öğrenci Yurdu’nu ve Aladağ Erkek Öğrenci Yurdu’nu açtı. Ayrıca, merkezdeki İnce Memed Halk Kütüphanesi başta olmak üzere, Saimbeyli, Kozan, Kuruköprü, Dumlupınar, Hadırlı, Karataş, Güneşli-Yamaçlı’da kütüphaneler açtı. Başkan Karalar, “Semt Kütüphaneleri ile gençlere eğitim ve öğrenim süreçlerinde önemli destek sağlanıyor. Çocuklarımız gençlerimiz, derslerini çalışıp, sınavlara hazırlanabiliyor. Bilgisayar ve internet olanağı ile çocuklarımıza hizmet veriliyor. Bunlar daha önce şehrimizde olmayan, eksikliği hissedilen hizmetlerdi. Önümüzdeki dönemde 2 büyük kütüphane daha yapacağız” dedi. Ayrıca, Başkan Karalar, 2’nci Etap Metro Hattı’nın yapımı için çalışmaların devam ettiğini ve yeni kültür merkezleri planlandığını belirtti.

İlgili Haber  Bozüyük’te Okul Servisleri Denetim Altında!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler