Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale’de Eğitim ve Öğretim Süreci Değerlendirildi

Vali İlhami Aktaş, Okul

Vali İlhami Aktaş, Okul Güvenliği Toplantısı Düzenlendi

Toplantı Detayları

Özel İdare toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İlçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, okul müdürleri, okul aile birliği temsilcileri, Emniyet ve Jandarma personelleri katıldı.

Toplantı Gündemi

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Ergüven tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından toplantıda; İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz tarafından 2023 – 2024 eğitim- öğretim yılının 2. döneminde okullarda yapılacak hazırlıklar, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür V. Komiser Yardımcısı Hasan Aslan tarafından güvenli okul projesi kapsamında yapılan çalışmalar ile okul servislerini denetleme ve trafik güvenliği, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdür V. Komiser Emre Gümüş tarafından okullarda çocuklara ve ailelere yönelik verilen eğitim çalışmaları, İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü J. Yarbay Ali Sanayır tarafından Jandarma bölgesinde bulunan okullarda alınan güvenlik tedbirleri hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Vali Aktaş’ın Açıklamaları

İl genelinde eğitim öğretime başlayacak olan öğrencilerin huzur ve güven ortamında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edebilmeleri için gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Vali İlhami Aktaş, “2023-2024 Eğitim Öğretim 2. döneminin ülkemize, İlimize, eğitim camiamıza ve velililerimize hayırlı olmasını diliyor, evlatlarımıza başarılar, öğretmenlerimize de kolaylıklar diliyorum” dedi. Toplantı görüş, öneri, ihtiyaç ve taleplerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

İlgili Haber  Çanakkale’de Eğitim Camiasını Üzen Ölüm Haberleri

Kaynak

Haber Merkezi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!