Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyükşehir Personeline Kapsamlı Eğitim – Olay Gazetesi Bursa Gazetesi Bursa

“`html Bursa Büyükşehir Belediyesi

“`html

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personeline Kapsamlı Eğitim Verildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına çeşitli konularda eğitim verildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kurum personeline yönelik hizmet içi eğitim faaliyetleri kapsamında geniş bir eğitim programı düzenledi. Bu program, resmi yazışmadan protokol kurallarına, evrak ayıklama ve arşivleme işlemlerinden e-belediye programına kadar birçok konuyu kapsıyordu.

Eğitim İçeriği

Bursa Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalışmalar kapsamında kurum personeline ‘Resmi Yazışma Kuralları, Protokol Bilgisi ve Resmi Makamlarda Protokol Kuralları, Evrak Ayıklama, İmha ve Arşiv İşlemleri, Dijital Arşiv, Standart Dosya Planı, Gizlilik ve E-Belediye Programı’ konularında eğitim verildi.

Kurum içi eğitmen kadrosundan Fatih Arslan, Türkçenin tarihi serencamına değinerek dilin önemine vurgu yaptı. Eğitmen Arslan ayrıca ‘Protokol Bilgisi ve Resmi Makamlarda Protokol Kuralları’ konulu sunumunda protokolün tanımı, önde gelim-öncelik hakkı, protokolün uygulama alanları, düzen, nezaket, saygı ve modern adabı muaşeret kuralları hakkında bilgi verdi. Eğitim programına katılım sağlayan personel, bilgisayar ortamında resmi yazışma usul ve şartlarını da pratik yaptı.

Eğitmen Gülümser Adiloğlu, ‘Evrak Ayıklama İmha ve Arşiv İşlemleri ile Dijital Arşiv’ konularında katılımcıları bilgilendirirken arşiv işlemlerinin hassas ve önemli olduğunu vurguladı. Eğitmen Birgül Bilgi ise ‘Standart Dosya Planı ve Gizlilik’ üzerine gerçekleştirdiği sunumunda belge gizliliğinde nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda detaylı bir anlatım gerçekleştirdi. ‘E-Belediye Uygulamaları Programı’ hakkında sunum yapan Fuat Yazçayır ise yetki talep, mükellef bilgileri ve evrak oluşturma modülleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Eğitim programı yoğun katılım ve yüksek memnuniyet oranıyla gerçekleştirildi.

İlgili Haber  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz'ın İzmir'de Ziyaretleri


“`

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!