Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da Özel Eğitim Öğrencileri İçin Eşsiz Buluşma

Bursa’da Özel Eğitim Öğrencileri

Bursa’da Özel Eğitim Öğrencileri İçin Özel Buluşma

Bursa’da Özel Eğitim Öğrencilerine Yönelik Özel Çalışma

Bursa’da özel eğitim öğrencilerine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında Bursa’nın özel eğitim alanındaki yerel gücünü, fırsatlarını ve potansiyelini ortaya koymak ve tüm bileşenleri bir araya getirmek amacıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir çalışma gerçekleştirildi.

Çalıştaya Kimler Katıldı?

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen çalışmaya Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Kılıç, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü idarecileri, özel eğitim okulları, rehberlik araştırma merkezi ile bilim ve sanat merkezlerinin yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, üniversitelerden akademisyenler ve öğretmenler katıldı.

Açılış Konuşmaları

Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Kılıç, “Özel çocuklarımız için buradayız. Ülkemizin nüfusunun yaklaşık yüzde 10’u engelli bireylerden oluşuyor. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitimine önem veriyoruz. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu da özel eğitim alanındaki çalışmaların önemine değindi.

Çalıştayın Amacı

Ulusal Politikalardan Yerel Stratejilere Bursa Özel Eğitim Çalıştayı ile özel eğitim alanında dünyada ve ülkemizde yürütülen çalışmalar ışığında özel eğitim gereksinimi olan bireylerin ihtiyaçları, yeterlilikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda üst öğrenime devam edebilmeleri ve iş yaşamına hazırlanmalarına destek olmayı amaçlıyor.

Çalıştay, eğitimcilerin, ebeveynlerin ve paydaşların fikir alışverişinde bulunabileceği, önerilerini paylaşabileceği ve kapsayıcı bir eğitimin ilerlemesine katkı sağlayacak. Elde edilecek rapor ile ulusal politikaların yerel düzeyde etkili bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve Bursa için özel eğitimde bir dil, fikir ve güç ortaklığı oluşturmak hedefleniyor.

İlgili Haber  Milli Eğitim Bakanı Tekin'den Zeytinburnu Telsiz Bilgi Evi Açılışında Önemli Konuşma

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!