Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da Okullar için Yenilik ve Eğitim Çalıştayı: Yenilikçi İdealler İçin Buluşma Platformu

Bursa’da Okullar İçin Yenilik

Bursa’da Okullar İçin Yenilik ve Eğitim Çalıştayı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa’da eğitime yön verecek politikaları belirlemek ve Bursa’nın eğitim alanındaki yerel gücünü, fırsatlarını ve potansiyelini ortaya koymak üzere düzenlenen çalıştaylar hız kesmeden devam ediyor.

Çalıştayın Amaç ve Katılımcıları

Bu kapsamda düzenlenen “Bursa Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Çalıştayı”, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Bayrak, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Dijital Beceriler Daire Başkanı Sümeyye Hatice Eral, Bakanlık temsilcileri, proje uzmanları, okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla Merinos AKKM’de gerçekleştirildi.

Çalıştayın Açılış Konuşmaları

Çalıştayın açılışında konuşan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, eğitimde yenilik ve teknoloji açısından besleyecek, destekleyecek ve kapılarını yenilemeye açacak olan bu alandaki görüşlerin eğitim alanındaki paydaşlarla birlikte ortaya konulacağını belirtti. MEB Yeğitek Dijital Beceriler Daire Başkanı Sümeyye Hatice Eral ise bakanlık tarafından geliştirilen projelerin ve politikaların iller ve okullar tarafından ne kadar sahiplendiğini ve uyguladığını değerlendirmenin önemine vurgu yaptı.

Bursa’nın Yenilikçi Eğitim Alanındaki Potansiyeli

Çalıştayda eTwinning, FCL- Yenilikçi Sınıflar, EDUSIMSTEAM, STEM ve SCIENTIX, CodeWeek, Teknofest ve Harezmi Eğitim Modeli projeleri üzerine eğitimler verildi. Bu çalıştayın, yenilikçi eğitim alanında Bursa’nın güçlü yanlarını ve fırsatlarını ortaya çıkararak, diğer okullara ve kurumlara örnek olmasının yanı sıra Millî Eğitim Bakanlığının ulusal politika ve stratejilerinin yerelde etkili bir şekilde uygulanmasına katkı sağlaması hedeflenmektedir. Elde edilen sonuçlar raporlanarak diğer okullar ve kurumlarla paylaşılacak, başarılı stratejilerin yaygınlaştırılması ve diğer bölgelerde de uygulanabilirliği değerlendirilecektir.

İlgili Haber  Özel Eğitime İhtiyaç Duyanlara Verilecek Bireysel Eğitim Desteği

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!