Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa Eğitimi, Hayat Boyu Öğrenme İçin Bir Araya Geldi

MEB Bakan Yardımcısı Doç.

MEB Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Celile Eren Ökten, Hayat Boyu Öğrenme Çalıştayında Bulundu

Bursa’da Milli Eğitim Ailesi Bir Araya Geldi

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen çalıştaya, MEB Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Celile Eren Ökten’in yanı sıra Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Kılıç, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz Mete ve diğer ilçe müdürleri ile öğretmenler de katıldı.

Çalıştay

Ökten: “Toplumun Tüm Kesimlerine Hizmet Sunuyoruz”

MEB Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Celile Eren Ökten, çalıştayda yaptığı konuşmada, Milli Eğitim ailesinin herkese eşit şekilde nitelikli eğitim imkanları sunmayı hedeflediğini belirtti. Ökten, özellikle halk eğitim merkezlerinde yürütülen faaliyetlerle toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda desteklendiğini vurguladı.

Ökten

Ökten: “İstihdam Olanakları Sağlıyoruz”

Bakan Yardımcısı Ökten, halk eğitim merkezlerinde 100 binden fazla kişiye istihdam olanağı sunduklarını belirterek, kadınların girişimci ruhunu desteklediklerini ve vatandaşların becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Ökten

İş Birliği ve Koordinasyon Önemli

Ökten, hayat boyu öğrenme faaliyetlerinde kurumsallaşmanın güçlendirilmesi ve kamu kurumları arasında iş birliğinin arttırılmasının önemine vurgu yaparak, çalıştayda iç ve dış paydaşlardan görüş ve öneriler alındığını belirtti.

İş Birliği

Çalıştay kapsamında Bursa’da yürütülen hayat boyu öğrenme faaliyetleri de incelenerek, Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğinde açılan kurs merkezleri ziyaret edildi ve bölgedeki çalışmalar yerinde incelendi.

Çalışmalar

İlgili Haber  Derslere Yarıyıl Arası Verilecek! 12 Günden Az Bir Süre Kaldı! MEB'den 15 Tatil Müjdesi! Öğretmenler, Veliler + 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12. Sınıflar...

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor