Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Btü YÖKAK’tan Akreditasyon Onayı Aldı!

Bursa Teknik Üniversitesi YÖKAK

Bursa Teknik Üniversitesi YÖKAK tarafından Akredite Edildi

BTÜ, Kurumsal Akreditasyon Programı Kapsamında Akreditasyon Belgesi Aldı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından düzenlenen 2023 Nisan Ayı Kurul Toplantısında alınan kararla ‘Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP)’ kapsamında ‘akreditasyon belgesi’ almaya hak kazandı. Akreditasyon belgesi, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak tarafından BTÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar’a takdim edildi.

BTÜ Rektörü’nden Teşekkür Açıklaması

Rektör Çağlar, Mimar Sinan Yerleşkesi Erguvan Salonu’nda gerçekleştirilen belge takdim töreninde yaptığı konuşmada, BTÜ’nün eğitim-öğretim, Ar-Ge, toplumsal katkı gibi temel faaliyet alanlarındaki işleyiş mekanizmalarının YÖKAK tarafından tescillendiğini belirtti. Çağlar, akreditasyon belgesi almanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti ve BTÜ’nün Türkiye’deki 208 üniversite arasında bu belgeyi alan 53 üniversiteden biri olduğunu vurguladı.

YÖKAK Başkanı’ndan Tebrik

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Kocabıçak, BTÜ’nün genç bir üniversite olmasına rağmen akreditasyon alabilmesini büyük bir başarı olarak değerlendirerek, emeği geçenleri tebrik etti. Kocabıçak, üniversitelerin kurumsal ve program akreditasyonlarına önem vermesi gerektiğini vurgulayarak, 2023 yılından bu yana alınan kurumsal akreditasyonların Avrupa Veri Tabanı’na işlendiğini ve diplomaların Avrupa’da tanınırlığının sağlandığını belirtti.

Akreditasyonun Önemi ve Etkileri

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Kocabıçak, Türkiye genelindeki üniversitelerin kalite, liderlik, yönetişim, eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme, toplumsal katkı gibi faaliyet alanlarının değerlendirildiğini söyleyerek, üniversitelerin kurumsal ve program akreditasyonlarına önem vermesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, akreditasyonun Avrupa’da tanınırlığı sağladığını belirtti.

Kaynak: İHA

İlgili Haber  E-Okul Fotoğrafları Artık Kullanılamayacak mı? Öğrenciler Ne Yapmalı?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler