Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bozok Üniversitesi’nde İkinci Şube Açılıyor! – Yozgat Haber – Yozgat Son Dakika Haberleri

Üniversite Bünyesinde Yeni Eğitim

Üniversite Bünyesinde Yeni Eğitim Bir Sen Şubesi Açıldı

Yeni Şube Kuruluşu

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başkanlığında gerçekleştirilen Eğitim Bir Sen Genel Yönetim Kurulu toplantısında, üniversite bünyesinde Eğitim Bir Sen Yozgat 2 No’lu şube kurulmasına karar verildi. Bu karar, Eğitim Bir Sen’in üniversitelerdeki örgütlenme çabalarının bir sonucudur.

Yönetim Kurulu Belirlendi

Yozgat’ta kamu yükseköğretim kurumları ve birimlerinde örgütlü şube kurulmasına dair kararla ilk genel kurula kadar Şube Başkanlığına Hasan Can, Şube Sekreterliğine Hasan Baştürk, Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcılığına Aydın Armağan, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığına Ayhan Avşar, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcılığına Aslan Çolak, Hukuk ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcılığına İsmail Yozgat, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığına da Ömer Doğangönül görevlendirildi.

Yeni Şubenin Açıklamaları

Eğitim Bir Sen Yozgat 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Can, yeni şubenin kuruluşuyla ilgili olarak, üniversiteye, il, bölge ve ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, güçlü bir ülkenin örgütlü bir sivil toplumla mümkün olduğunu belirtti. Ayrıca, Eğitim Bir Sen’in sadece bir sendika olmadığını, aynı zamanda hak mücadelesinin de bir parçası olduğunu vurguladı.

Örgütlülük ve Güçlenme

Yeni şubenin, üniversitedeki sorunlara çözüm noktasında önemli katkılar sunacağına inanan Hasan Can, örgütlülükten gelen gücün önemine vurgu yaparak, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi

İlgili Haber  Konya'da Okul Servisi Kazası: 7'si Öğrenci, 11 Kişi Yaralandı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler