Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Borsada Rekor Mevsim Başladı – Dünya Gazetesi

Borsa İstanbul 2024’e Hızlı

Borsa İstanbul 2024’e Hızlı Girdi: Rekorlar Ardı Ardına Geliyor

Borsa İstanbul, Yükselişini Sürdürüyor

Borsa İstanbul, rekorlarına devam ediyor. Geçtiğimiz yılın ekim ayında tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra düşüşe geçen ve yılı yüzde 35,6’lık artışla tamamlayan Borsa İstanbul, 2024’e hızlı girdi. Yılbaşından bu yana yüzde 16’dan fazla değer kazanan endeks, dün de günü yüzde 1,76 yükselişle 8 bin 646 puandan tamamladı. Borsada toplam günlük işlem hacmi 166 milyar 151 milyon TL oldu.

Seçimlere Kadar Olumlu Hava Devam Edecek

Ata Yatırım Araştırma GMY Cemal Demirtaş, geçen yılki genel seçimlerin ardından başlayan hızlı yükselişin ekim ayına kadar devam ettiğine dikkat çekerek, olumlu havanın yerel seçimlere kadar devam edeceğini tahmin ettiklerini söyledi. Şimdilik çok sert bir politika değişikliği ya da dışsal risk artışı olmadığı sürece borsa açısından yapıcı olmaya devam edebileceğini ifade etti.

Yıl İçinde 11 Bin Seviyeleri Görülebilir

İnfo Yatırım Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Ekeke, ekim ayından bu yana üst üste zirve tazelediklerini belirterek, yabancı alımlarının sürmesi ve genele yayılan bir yükseliş hareketinin sağlıklı yükseliş için olumlu gelişmeler olduğunu söyledi. Ekeke, büyük kağıtlarla devam edebilecek yükseliş hareketinde 11 bin seviyelerinin sene içerisinde görülebileceğini dile getirdi.

Kısa Vadeli Hedef 8 Bin 800

Dinamik Yatırım Menkul Değerler Araştırma Uzmanı Ceyhun Yavaş, BIST 100 endeksinin ocak ayında gelişmekte olan ülke borsalarından pozitif ayrıldığını belirterek, teknik olarak bakıldığında, endeksin 8 bin 600 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda kısa vadede 8 bin 700 ve 8 bin 800 direnç seviyelerinin test edilebileceğini ifade etti. Olası geri çekilmelerde ise 8 bin 400’ün psikolojik bir eşik olarak izlenebileceğini söyledi.

İlgili Haber  Amazon, Personelini Toplu İşten Çıkarıyor

SPK’dan Halka Arz Onayı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri ile Bor Şeker’in halka arzına onay verdi. Ayrıca, İstanbul Varlık Yönetim AŞ, Akdeniz Faktoring AŞ, Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler AŞ, Mercedes Benz Kamyon Finansman AŞ ve Tam Finans Faktoring AŞ’ın borçlanma aracı ihraç başvurusuna izin verildi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


JPMorgan Analizi: Bankacılık Sektörü İkinci
Sıradaki Haber Jpmorgan’dan Türk Bankacılık Sektörü Analizi: Önemli Gelişmeler ve Trendler