Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Borsa İstanbul Haftanın Son İş Gününe Güçlü Başlangıç Yaptı

Borsa İstanbul Güne Yükselerek

Borsa İstanbul Güne Yükselerek Başladı, Ancak Toparlanma Çabasında

Borsa İstanbul Endeksi Güne Yükselerek Başladı

Borsa İstanbul endeksi, güne %0,3 oranında hafif yükselişle 8.040 puan seviyesinden başladıktan sonra 8.000 puanın altına kadar sarktı. Ardından toparlanma belirtileri gösteren endeks, sabah seansında 8.000 puana tutunma çabasında.

BIST 100’de Gelişmeler

Dünkü işlemlerde son saatte gelen sert satışlarla yönünü aşağı çeviren BIST 100, açılıştaki kazanımların geri verilmesiyle günü %0,1 oranında kısmi düşüşle kapattı. Güncel durumda endeksin haftalık bazda yarım puanlık yükselişle devam ettiği görülüyor.

Günün ilk işlemlerinde BIST 100’de primli hareket eden hisselerin başında; , , , ve yer aldı. SASA, dünkü %7’ye yakın değer artışını devam ettirerek sabah seansında %7 bandında daha yükselerek 38 TL bandına adım attı.

BIST 100’de ilk saatlerde kayıplar kısıtlı kalırken , , , ve en çok gerileyen hisseler oldu.

Sektör Bazında Durum

Sektör bazında bakıldığında , ve sektörlerinin güne önde başladığı görüldü. , ilk işlemlerde en çok düşen sektör olurken ardından ve geldi.

Güne Yansıyan Gelişmeler

Güne yansıyan gelişmeler arasında yıl sonu %42,04 olarak açıklandı. Diğer yandan Goldman Sachs, son notunda Türkiye’de beklenenden daha hızlı gerileyebileceği öngörüsünde bulundu. TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan medyada yer alan iddialara ilişkin olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Gaye Erkan “Şahsımı ve Bankamızı itham eden asılsız haberler asla kabul edilemez niteliktedir. Sorumlular hakkında gerekli yasal haklarımı kullanacağım.” Şeklinde bir açıklamada bulundu.

InvestingPro İndirimleri

Yatırımlarınızı InvestingPro ile Zirveye Taşıyın!

Hisse senetlerinin borsa verileri, adil değeri, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan kazançlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlara InvestingPro ile ulaşın! InvestingPro’ya seçtiğiniz plana göre %60’a kadar indirimle sahip olmak için indirim kuponlarımızı kullanabilirsiniz. Yıllık abonelikte INVTROZEL1A, iki yıllık abonelikte ise INVTROZEL2 kodunu kullanabilirsiniz. 31 Ocak’a kadar geçerlidir.

İlgili Haber  Türk Telekom ve IBM İş Birliği GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde Duyuruldu

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor