Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bolu’da 20 Kişilik Şehitleri Anma Yürüyüşü Düzenlendi

Bolu Abant İzzet Baysal

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Şehitler İçin Yürüyüş

Gençler, Şehitler İçin Yürüyüş Düzenledi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde öğrenim gören bir grup genç, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerler için “Şehitlere Saygı, Teröre Tepki” yürüyüşü düzenledi. Pazar günü saat 16.00’da düzenlenen yürüyüş öncesinde öğrenciler üniversitedeki tüm toplulukları davet ederek, gerekli izinleri aldı.

Yürüyüşe Düşük Katılım ve Vatandaşların Tepkisi

Yürüyüş saati geldiğinde Valilik meydanında sadece 12 öğrenci bir araya geldi. Kişilerin azlığına rağmen yürüyüşü yapmak istediklerini belirten gençlere İzzet Baysal Caddesi’nde 10 kişi daha katıldı. Cadde boyunca öğrenciler terörü lanetleyen sloganlar attı. Yürüyüşe katılım ve desteğin az olması bazı vatandaşların tepkisine neden oldu.

Zekai Sarı’dan Tepki

Yürüyüşe sonradan katılan Zekai Sarı, “Geldiğimiz nokta burası. Millet yeme içme, gününü gün etme derdinde. Kimse vatan millet derdinde değil. En azından saygı duyar insan. Sevmese de saygı duyar, gelir şurada bize iştirak ederek en azından gençlerin yanında olurlardı. Ama kimsenin umurunda değil. O yüzden o şehitler ölmedi, bu milletin cenaze namazını kılmak lazım. Başka da diyecek bir şey yok” dedi.

Hasan Hüseyin Argunşahin’den Açıklama

BAİBÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Hasan Hüseyin Argunşahin, “Son 22 günde verdiğimiz 24 şehidimizi anmak, teröre lanet etmek için bugün burada Türk gençliği olarak toplandık. Şehitlerimizin acısının sadece düştüğü ocakların, analarının, eşlerinin, çocuklarının değil tüm Türk milletinin bağrına, yüreğine kor gibi düşmesi lazımdır. Bu topraklarda Türkün şanlı bayrağı dalgalansın diye vatan için canlarını veren şehitlerimizin ahı tüm Türkiye’de tek yürek gibi çarpmalı. Tüm şehirler meydanları, sokakları inletmelidir. Ama bugün bu kadar kişinin toplanmasıyla görüyoruz ki Türk milletinin milli benlikleriyle oynanmıştır. Türk milleti artık şehit haberlerine hassasiyet göstermemektedir” diye konuştu.

İlgili Haber  Bilinmeyene Doğru: Bir Binanın Dönüşüm Hikayesi

Kaynak: İHA

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Öğretmenlere
Sıradaki Haber Yenilikçi Eğitim Yaklaşımlarıyla Başarılı Seminerler için Toplanıyoruz