Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Boğaziçi Üniversitesi’nde Yeni Bir Skandal: Geçerliliği Olmayan Elektronik İmzalar

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Elektronik İmza

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki Elektronik İmza Rezaleti

Ülkemizde son 20-25 yıl içinde, anne-babalar evlatlarının üniversiteyi kazanması için büyük özveride bulunmaktadır. Fakat, ülkemizdeki 208’den fazla üniversiteye karşın, öğretim üyesi sayısının yeterli olup olmadığı, öğretim üyelerinin yeterli niteliklere sahip olup olmadığı gibi mevzular da önemlidir. Bu metinde, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki elektronik imza rezaleti ele alınacaktır.

Daha Önceki Problemler ve Skandallar

Boğaziçi Üniversitesi’nde meydana gelen bu rezaletten önce, çeşitli skandalların yaşandığı biliniyor. Şahsi verilerin özel bir şirketle paylaşılması ve elektronik imzanın kullanılamaz hale gelmesi gibi meseleler gündeme gelmişti.

EBYS ve Elektronik İmza Ne İşe Yarar?

Boğaziçi Üniversitesi’nde 2015’ten beri kullanılmakta olan EBYS ve elektronik imza sistemlerinin işlevi ve önemi üzerine bir bakış atılacaktır. Elektronik imza, dijital ortamda yapılan imzaları, kağıt üzerindeki ıslak imza ile eşdeğer hukuki geçerlilikte saymaktadır. Üstelik, EBYS sistemi aracılığıyla tüm evrakların izlenmesi ve doğrulanması mümkündür.

Yeni Sisteme Geçiş Yapıldı, Elektronik İmza Kullanılamaz Oldu

Boğaziçi Üniversitesi’nin karşılaştığı elektronik imza skandalının ardında, alınan yeni bir EBYS sisteminin çalışmaz hale gelmesi vardır. Bu durum, üniversitede gerçekleştirilen tüm resmi işlemlerin ve atılan imzaların geçersiz olmasına neden olmuştur.

Füsun Nebil Kimdir?

Füsun Sarp Nebil, İstanbul, Bakırköy doğumlu bir iş kadını ve internet girişimcisi olup, eğitim hayatını Çanakkale, İzmir ve İstanbul’da sürdürmüştür. 1997 yılında Türkiye’nin ilk internet servis sağlayıcılarından biri olan Alnet’te Genel Müdürlük yapmış ve 1999’da turk-internet.com’u yayımlayan Intervizyon Ltd. şirketinin kurucusudur. Ayrıca, 2014 yılından itibaren T24’te yazarlık yapmaktadır.

İlgili Haber  Netflix'te Geçtiğimiz Hafta En Çok İzlenen Filmler: Türk Dizisi Başkanlık Yarışında


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler