Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Boğaziçi Üniversitesi 160. Yıl Vizyon Toplantısı Gerçekleştirildi

“`html Boğaziçi Üniversitesi Sanayi

“`htmlBoğaziçi Üniversitesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mevkii Toplantısı

Boğaziçi Üniversitesi’ne Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan Destek

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”

Toplantıda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Boğaziçi Üniversitesi’ne her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek şunları söyledi:

“ÜNİVERSİTEMİZ BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci sunumunda, Üniversitemizin bugün Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olmasını sürekli değişime açık olmasından kaynaklandığını tarihimizden örneklerle açıkladıktan sonra, son iki yılda Hukuk Fakültesi’nin kurulması ve genç ve nitelikli bir kadronun oluşturulması, Anadolu Hisarı’nda yeni bir kampüsün üniversitemize kazandırılarak hazırlık okulunun buraya taşınması, Veri Bilimi ve Yapay Zekâ Enstitüsü’nün kurularak yüksek lisans eğitimine başlaması gibi son iki yılda öne çıkan önemli değişimleri ve bu değişikliklerin Boğaziçi Üniversitesi için önemini açıkladı.

“MEKÂNSAL GENİŞLEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR”

Öğrenci yurtları ile ilgili son gelişmelere de değinen Prof. İnci şunları söyledi:

“AKADEMİK BİR MÜKEMMELİYET MERKEZİ OLMAK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konuşmalarını Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi’nin uluslararasılaştırılması, enstitü düzeyinde bir İşletme Okulu’nun kurulması, Dijital Üniversite Projesi, Kare Blok Binası’nın güçlendirilmesi, Ekonomi Politikaları Enstitüsü ve Finans Teknopark gibi önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladıkları projelerin ayrıntılarıyla devam ettiren Prof. İnci konuşmalarında teknokent projelerine özel bir yer ayırarak “Kandilli Kampüsümüzde 70 bin metrekarelik yeni bir teknopark için çalışmalarımız başladı. Ayrıca Kuzey Kampüsümüzdeki Teknopark’ın alan ve altyapısını da 11 katına çıkarıyoruz” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci Türkiye Yüzyılı’na katkı sunmak ve akademik bir mükemmeliyet merkezi olmak için çalıştıklarını vurgulayarak konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

Ayrıca TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal da Boğaziçi Üniversitesi’nin araştırma-geliştirme kapasitesi ve etkinliği açısından Türkiye’de lider üniversitelerden biri olduğunu vurguladı. TÜBİTAK’ın Boğaziçi Üniversitesi’nden araştırmacı ve bilim insanlarına verdiği desteğin artarak devam edeceğini de ifade eden Prof. Dr. Mandal, Boğaziçi Üniversitesi’nin yanında olduklarını ifade etti.

İlgili Haber  Sakarya Üniversitesi'ni Keşfeden Gençler: Üniversite Adayları Ziyaret Etti

Toplantıda mezunlar adına konuşan Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) Yönetim Kurulu Başkanı Fehim Paluluoğlu, Boğaziçi Yöneticiler Vakfı Başkanı Halim Sırçancı, BUVAKIF Yönetim Kurulu Başkanı ve BÜVAK Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yalçıntaş da Boğaziçi Üniversitesi’nin öğrenci, akademsiyen ve mezunlarına yönelik dernek ve vakıfların yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantı Büşra Kayıkçı’nın piyano performansı ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.“`

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler