Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bist’in Gelecekte İzleyeceği Yol Haritası Değişmeye Devam Ediyor

BIST 100 Endeksi Yükselişe

BIST 100 Endeksi Yükselişe Geçti: Beklentiler ve Potansiyel

Yükseliş Trendi

BIST 100 endeksinde aralık sonunda yaşanan düşüşün ardından %25’ten fazla bir yükseliş trendi başladı. Endeks, tarihi zirvesinin üzerinde kapanışlar yaparak güçlü bir performans sergiliyor. Kısa vadede 10.000 psikolojik direnci hedefleniyor.

Değerlendirme ve Beklentiler

Endeksin yükselişine rağmen, tarihsel ortalamalara ve emsallerine göre hala ıskontolu olduğunu düşünüyoruz. TCMB’nin enflasyon raporu sunumu, makro istikrarı ve finansal istikrarı destekleyici politikaların devam edeceğine işaret ediyor. Bu durum Türkiye’nin risk priminde düşüş ve kredi notu artışı gibi olumlu gelişmelere yol açabilir.

Potansiyel Yükseliş

Beklentilerin gerçekleşmesi durumunda, endeksin çok daha yüksek seviyelere ulaşabileceğini öngörüyoruz. Küresel faiz indirimleri ve içerde dezenflasyon süreciyle birlikte TCMB’nin faiz indirimi sürecine girmesiyle endeksin ivme kazanabileceğini düşünüyoruz.

Gelecek Hedefler

Gelecek yıllarda, beklentilerin olumlu yönde gerçekleşmesi durumunda Borsa İstanbul’un büyük potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Piyasaların dengesini alt üst edecek bir “kara kuğu” senaryosu olmaması durumunda, endeksin pozitif sürprizlere gebe olabileceğini öngörüyoruz.

BIST 100 endeksinin potansiyelini değerlendirirken, uluslararası endekslerle kıyaslandığında önemli fırsatlar barındırdığını düşünüyoruz. Ekonomideki rasyonel dönüş hikayesi, bu farkı azaltma fırsatı sunuyor. Tüm risklere rağmen, bu potansiyel yatırımcıları cezbetmeye devam edebilir.

İlgili Haber  Abd Merkez Bankası 2024 Banka Stres Testi Senaryoları Belirlendi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor