Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bist 100’de Son Durum, Thyao ve Miatk Teknik İnceleme

Borsa İstanbul ve Mia

Borsa İstanbul ve Mia Teknoloji Hisse Senetleri: Analiz ve Beğeniler

Borsa İstanbul

Borsa İstanbul endeksi, Ocak ayının ikinci yarısında ortalama 8.050 puandaki direnç seviyesi üzerinde günlük kapanışlarla toparlanma süreci devam ettirerek rekor seviyesine yakın hareket etmeye başladı. Ancak, bu seviyenin 8.500 puan üzerinde sürdürülememesi durumunda endeksin konsolidasyona girebileceği belirtiliyor. Teknik olarak bakıldığında Stokastik RSI göstergesi, aşırı alımı işaret ediyor ve endeksin kısa vadeli düzeltme ihtimaline işaret ediyor.

Endeksin olası geri çekilmelerde 8.300 puana kadar sarkabileceği öngörülüyor. Ancak mevcut görünüm, endeksin 8.300 puandaki 8 günlük EMA değeri ve Fib 0,786 değerinde destek bulma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Yukarı yönde ise 8.560 puan seviyesindeki son zirvenin günlük kapanışlarla kırılmasıyla endeksin yeni zirve arayışına girebileceği belirtiliyor.

Türk Hava Yolları (THYAO)

Türk Hava Yolları, Ağustos 2023 döneminden bu yana geniş bir bantta hareket ediyor. Ancak, yeni yılda yönünü yeniden yukarı çevirerek 270 TL hedefine ulaştı. Bu seviye, kanalın üst bandını oluşturarak kritik bir direnç olarak takip ediliyor. Alıcıların THYAO’yu 270 TL üzerinde tutması durumunda hissenin 280 – 300 TL aralığına kadar yükselebileceği öngörülüyor. Aksi durumda 270 TL’nin altında gün kapanışları, düzeltmeyi derinleştirme ihtimalini artıracak.

InvestingPro tarafından yapılan analize göre, THYAO’nun adil değeri 12 finansal modele göre 343 TL’ye kadar yükselebileceği öngörülüyor. Aynı analistlerin ortalama fiyat tahmini ise 337 TL olarak belirtiliyor.

Mia Teknoloji (MIATK)

Mia Teknoloji, Kasım ayındaki bölünme sonrası düzeltme hareketine başladıktan sonra Fib 0,618 değerinde destek bularak toparlanmaya başladı. Ancak, 41 TL seviyesinin önemli bir direnç olduğu ve hissenin aşırı alım koşullarında hareket ettiği belirtiliyor. 41 TL seviyesinin korunması durumunda hissenin 50 TL bandına kadar yükselebileceği öngörülürken, aksi durumda 35 TL’deki kısa vade EMA değerlerinin destek seviyesi olabileceği belirtiliyor. InvestingPro analizine göre, MIATK’nin adil değeri 12 finansal modele göre 30 TL olarak hesaplanmış.

İlgili Haber  Samsung, Sektörün İlk 36 GB HBM3E 12H Belleğini Geliştirdi!

Herhangi bir yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmek isteriz.

Google’da InvestingPro Dev İndirimi 5 Şubat’a Uzatıldı! incelemesi için tıklayın.

Finans dünyasındaki değişim için InvestingPro ile tanışın! Özel indirim kuponlarıyla %60’a varan avantajlar sizinle. KAYIT İÇİN TIKLAYIN.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor