Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Birleşik Krallık İş Dünyası Güveni, Son İki Yılın Zirvesine Ulaştı

İngiliz İş Dünyası Ocak

İngiliz İş Dünyası Ocak Ayında Güvenini Arttırdı: Lloyds Bank İş Barometresi

İşletmeler İçin Güven Artışı

Son ankete göre, İngiliz işletmeler 2024 yılına güven artışı ile girerek yaklaşık iki yılın en yüksek noktasına ulaştı. Lloyds Bank İş Barometresi’ne göre, iyimserlikte önemli bir artışa işaret ederek Ocak ayında dokuz puanlık artışla %44’e yükseldi ve Şubat 2022’den bu yana en güçlü okumaya işaret etti.

İstihdam ve Ücret Beklentileri

Ankete göre şirketlerin %50’si önümüzdeki yıl içinde işgücünü genişletmeyi planlıyor. Ancak, ücret artışı beklentilerinde azalma gözlemlenirken, uzun vadeli ücret artışı beklentileri COVID-19 salgını öncesine göre daha yüksek kalmaya devam ediyor.

İşe Alım ve Ücret Artışı Öngörüleri

Anketteki personel alımı planları ölçütü Aralık ayına göre dört puan artarak %33’e yükseldi. Ancak, önümüzdeki 12 ay içinde %4 veya daha fazla ücret artışı bekleyen firmaların oranı son beş ayın en düşük seviyesine geriledi.

Fiyatlandırma Stratejileri

Şirketler fiyatlandırma stratejilerinde kısıtlama gösteriyor ve fiyatları artırma planları üst üste ikinci ay azalıyor. Bu, Haziran 2022’den bu yana fiyatlandırma niyetlerinde ilk kez arka arkaya bir azalma olduğuna işaret ediyor.

İngiltere Merkez Bankası Beklentileri

İngiltere Merkez Bankası’nın borçlanma maliyetlerini 2008’den bu yana en yüksek seviyede tutması bekleniyor ve yılın ilerleyen dönemlerinde olası faiz indirimlerine ilişkin göstergeler yakından izlenecek.

InvestingPro İçgörüleri

İngiliz işletmelerinin artan güveniyle birlikte Lloyds Banking Group PLC’nin (LLOY) mevcut ekonomik ortamda nasıl konumlandığını göz önünde bulundurmak çok önemlidir. LLOY, 34,53 milyar dolarlık güçlü piyasa değeri ve cazip fiyat/kazanç (F/K) oranıyla değerli bir yatırım olarak öne çıkıyor. F/K oranı, 2023’ün 3. çeyreğinden itibaren son on iki ay dikkate alındığında daha da cazip olan 3,99’a düşüyor ve bu da hisse senedinin değerinin altında olabileceğini gösteriyor.

İlgili Haber  Abd'de Tarım Dışı İstihdam Şubatta Beklentileri Aştı

InvestingPro İpuçları, Lloyds’un sadece üç yıl üst üste temettüsünü artırmakla kalmadığını, aynı zamanda son on iki ayda sağlıklı bir kârla bu yıl kârlı olacağının tahmin edildiğini vurguluyor. Bu durum, Lloyds Bank İş Barometresi’nde yansıtılan daha geniş ekonomik iyimserlikle uyumludur. Bununla birlikte, şirketin zayıf brüt kar marjlarına dikkat çekmek gerekir ki bu da izlenmesi gereken bir alan olabilir.

Daha derin analizlerle ilgilenenler için InvestingPro+ platformu, LLOY hakkında ek ipuçları sunarak yatırımcılara şirketin finansal sağlığı ve piyasa konumu hakkında kapsamlı bir anlayış sağlıyor. InvestingPro aboneliği şu anda %50’ye varan indirimlerle özel bir Yeni Yıl satışında olduğundan, bu içgörülere erişmek için uygun bir zaman. 2 yıllık abonelikte ek %10 indirim için SFY24 veya 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde ek %10 indirim için SFY241 kupon kodunu kullanın.

LLOY’un 2023’ün 3. çeyreği itibariyle son on iki aydaki %38,49’luk önemli gelir artışı ve 2023’ün 3. çeyreğinde %57,79’luk önemli bir çeyreklik gelir artışı, şirketin toparlanan ekonomideki güçlü performansının altını çiziyor. Bu rakamlar, Lloyds Bank İş Barometresi’nde İngiliz işletmeler tarafından ifade edilen olumlu duyguları yansıtarak, LLOY’un 2024’ün sunduğu zorlukları ve fırsatları yönetme yeteneği konusunda yatırımcılara güven verebilir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor