Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Binance, SEC Davası İçin Mahkeme Savaşı Başlıyor

Binance, SEC ile Başlayan

Binance, SEC ile Başlayan Mahkeme Davasına Karşı Mücadeleye Hazırlanıyor

Binance, ABD Yargı Sistemi İle Karşı Karşıya

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal bir mücadeleye girişiyor. Borsa, SEC’in kripto para düzenlemesi üzerindeki geniş etkileri olabilecek bir davayı reddetmeye çalışıyor.

SEC davasında Binance’in kurallarını ihlal ettiği iddia ediliyor. Bu yasal anlaşmazlık, Binance’in ABD’deki son yasal zorluklarından biri. Şirket, daha önce yasadışı finansal faaliyetlerle ilgili suçlamalar nedeniyle 4,3 milyar dolar karşılığında Adalet Bakanlığı (DOJ) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile anlaşmaya varmıştı. Binance’in kurucusu Chanpeng Zhao da bu uzlaşmalarla bağlantılı olarak ABD kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal ettiğini kabul etmişti.

SEC’in İddiaları

Geçen yılın Haziran ayında SEC, Zhao ve borsanın ABD kolu ile birlikte Binance’i çeşitli ihlallerle suçladı. Bunlar arasında işlem hacimlerini yapay olarak şişirmek, müşteri fonlarını kötüye kullanmak, ABD’li müşterilerin platforma erişimini engellememek ve yatırımcıları piyasa gözetim önlemleri konusunda aldatmak gibi suçlamalar yer alıyordu.

Ayrıca SEC, Binance’i belirli kripto tokenlerin alım satımına olanak sağlamakla ve böylece yasadışı bir şekilde faaliyet göstermekle suçladı.

Mahkemenin Önemi

Federal Yargıç Amy Berman Jackson önündeki davanın sonucu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para birimi düzenlemelerini ciddi şekilde etkileyebilir. Binance’in hukuk ekibinin davanın neden reddedilmesi gerektiğine dair argümanlarını sunması bekleniyor. Mahkemenin kararı, dijital varlıkların ABD menkul kıymetler yasaları kapsamında nasıl ele alınacağı konusunda bir emsal teşkil edebilir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

İlgili Haber  Citroen Türkiye, 2024 Hedeflerini Büyüttü

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları Düşmeye
Sıradaki Haber Abd’de Devam Eden İşsizlik Maaşı Başvuruları İstikrar Kazanıyor