Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bin Öğrenci Ara Tatil için Sakarya’dan Çıktı – Son Dakika Haberleri

Ara Tatil Karnesi Dağıtıldı,

Ara Tatil Karnesi Dağıtıldı, 148 Bin Öğrenci Ara Tatilde

Afyonkarahisar’da Ara Tatil Başladı

Afyonkarahisar’da bugün dağıtılan karneler ile yaklaşık 148 bin öğrenci ara tatil için evlerine gitti. Yurt genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da 2023-2024 eğitim ve öğretim döneminin ilk dönemi bugün gerçekleştirilen karne dağıtımı ile sona erdi. Kentte yaklaşık 11 bin 500 eğitim çalışanı ile 148 bin öğrenci ara tatil girdi. Karnelerindeki notlar iyi olan öğrencilerin sevinçleri görülmeye değerken, kırık noktaları olanlar ise ikinci dönem telafi etmenin planlarını şimdiden yapmaya başladı. Ara tatilin 4 Şubat 2024 Pazar günü sona ereceği ve eğitim öğretim döneminin ikinci döneminin ise 5 Şubat Pazartesi günü başlaması bekleniyor. Öte yandan, Şehit Kerim Üye İlkokulunda gerçekleştirilen karne dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’de katıldı.

Ara Tatilin Değerlendirilmesi

Yaklaşık 148 bin öğrencinin ara tatil için evlerine dağıldığı Afyonkarahisar’da karneleri sevinçle alan başarılı öğrencilerin yanı sıra, notlarında düşüş gören öğrenciler de ikinci dönem için telafi planları yapmaya başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’nin de katıldığı karne dağıtım töreninde öğrencilere başarılar dileyerek önemli mesajlar verdi.

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Dönemi

Yurt genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemi karne dağıtımı ile sona erdi. 11 bin 500 eğitim çalışanı ve 148 bin öğrencinin ara tatilde olduğu kentte, ikinci dönemin 5 Şubat Pazartesi günü başlaması bekleniyor.

Kaynak

iha

İlgili Haber  Emniyet ve Jandarma Öğrenci Güvenliği için Trafik Denetimleri Yapıyor - Afyon Haber

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Anadolu Üniversitesi Rektörü Öğrenci Kulüpleri
Sıradaki Haber Anadolu Üniversitesi Rektörü, Öğrenci Kulüpleri Başkanlarıyla İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.