Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Beyin Cerrahı 54 Yaşında Hukuk Fakültesinden Mezun Oldu – Yenilikçi Haberler

Prof. Dr. Erdal Kalkan:

Prof. Dr. Erdal Kalkan: Tıp ve Hukuk Alanında Çifte Mezuniyet

62 yaşındaki Prof. Dr. Erdal Kalkan, Konya’da doğup büyüdü. 1985 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra çocukluk hayali olan hukuk eğitimi için üniversite sınavına girdi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

Mutlu Son İçin 26 Yıl Bekleme

Lise diplomasının aslını temin edemediği için hukuk fakültesine kaydını yaptıramayan Kalkan, 2011’de çıkan öğrenci affıyla hayallerine doğru bir adım attı. Mezun olduğu üniversiteden lise diplomasını alarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine kayıt yaptırdı.

Hukuk Fakültesindeki Eğitim ve Mutluluk

Beyin cerrahisi alanında çalışırken hukuk eğitimini sürdüren Kalkan, 2016’da mezun oldu. Mutluluğunu ifade eden Kalkan, hukuk fakültesini kazandığı sene yaşadığı zorlukları şu sözlerle anlattı: “Tıp fakültesi mezuniyeti cuma günüydü, hukuk fakültesinin son kayıt tarihi de pazartesiydi. Ben koşa koşa mezuniyet belgemle evrakımı toparladım, kaydımı yaptırmak için gittim.”

Yıllar Sonra Gerçekleşen Hayal

Öğrenci affıyla birlikte hukuk fakültesine kaydını yaptıran Kalkan, tıp alanındaki kariyerine devam ederken hukuk eğitimini de tamamladı. Şimdi ise tıp hukuku üzerine çalışmalar yapıyor ve Hukukçu Hekimler Enstitüsü Derneği’ni kurarak iki meslek grubu arasında işbirliği sağlamayı hedefliyor.

Zihinsel Hareketin Önemi

Kalkan, insanlara eğitim ve kişisel gelişimin sürekliliğini öneriyor. “Dünyada tek alanda uzman olmak yeterli değil. Heybenizi artık daha çok doldurmanız lazım” diyen Kalkan, zihinsel faaliyetleri, bedensel faaliyetlerle birlikte sürdürmenin önemine vurgu yapıyor.

Ömür Boyu Öğrenme

Kalkan, öğrenmenin yaşı olmadığını ve imkanı olan herkesin sürekli olarak öğrenmeye gayret etmesi gerektiğini belirtiyor. “Eğitim, zihninizi hep açık tutacaktır” diyerek ömür boyu öğrenmenin önemine dikkat çekiyor.

İlgili Haber  Ytü, Cern Deneyindeki Tek Üye: Yıldız Teknik Üniversitesi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler