Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Barış Elçilerine Akademik Eğitim Verilecek – Sakarya Son Dakika Haberleri

İstanbul Barış Merkezi Profesyonel

İstanbul Barış Merkezi Profesyonel Sertifika Programı İle Uzmanlara Akademik Eğitim Verecek

UNITAR Yerel Eğitim Merkezi CIFAL İstanbul Aracılığıyla Eğitimler Başladı

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki barış ve kalkınma çalışmalarına destek olmak amacıyla İstanbul’da kurulan barış merkezi, profesyonel sertifika programı kapsamında uzmanlara akademik eğitim verecek. Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü (UNITAR) tarafından yerel eğitim merkezi CIFAL İstanbul aracılığıyla sunulan akademik çalışmaları, saha ziyaretlerini, seminer ve atölye çalışmalarını da içerecek olan program faaliyete geçti. Program kapsamında 40 barış ve kalkınma uzmanına eğitim verilecek.

Barış ve Kalkınma Konularında Uzmanlar İleri Düzeyde Bilgi ve Becerilerle Donatılacak

Barış Merkezi, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki ülkelerin karşı karşıya kaldığı toprak ve kimlik sıkıntıları, iklim değişikliği, gıda güvensizliği, mülteci entegrasyonu ve toplumsal kalkınma gibi konular çerçevesinde barışın inşası programı kapsamında uzmanlara ileri düzeyde bilgi ve becerilerle donatılacak. Programda; barış ve kalkınma teorileri ile metodolojisi, sürdürülebilir kalkınma, diplomasi ve iş birliği ana konularında kapsamlı bir müfredat işlenecek.

Dokuz Aylık Sosyal Değişim Projeleri ve Bitirme Seminerleri

Öğrenciler deneyimlerini bölgede dokuz aylık bir sosyal değişim projesi uygulamak için kullanacak ve sonuçlarını sunacakları bitirme semineri ile programı tamamlayacak. Kariyerlerinin ortasındaki uzmanlara uygun olarak tasarlanmış program, bursiyerlerin öğrendiklerini gerçek dünya senaryolarına entegre edebilmelerini, kendi kurumlarını ve toplumlarını olumlu yönde etkileyebilmelerini sağlayacak. Birleşmiş Milletler’in öncülüğünde Bahçeşehir Üniversitesinin katkılarıyla faaliyet gösterecek barış merkezinde ilk eğitim grubu için programa alımlar, Şubat 2024’te, dersler ise 2025 yılında başlayacak.

İlgili Haber  Melikgazi'de Eğitim Yatırımları Hız Kesmiyor!

Kaynak: iha

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!