Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bank of America, Nvidia Hisse Hedefini 1.100 Dolara Yükseltti: GTC AI Yeniliklerine Odaklanıyor

BofA Securities, NVIDIA Hisse

BofA Securities, NVIDIA Hisse Hedefini Artırarak GTC AI Yeniliklerine Odaklanıyor

BofA Securities, NVIDIA Hisse Hedefini Yükseltti

Çarşamba günü BofA Securities, NVIDIA üzerindeki görünümünü güncelleyerek şirketin fiyat hedefini bir önceki 925$’dan 1.100$’a yükseltti. Firma hisse senedi üzerinde “Satın Al” notunu koruyor. Ayarlama, NVIDIA’nın 18 Mart 2024’te başlayacak olan GPU Teknoloji Konferansı (GTC) öncesinde yapıldı.

Yapay Zeka Pazarındaki Büyüme Beklentisi

BofA Securities analistine göre, yükseltilen fiyat hedefi NVIDIA’nın yapay zeka (AI) alanında büyüyen adreslenebilir pazarını yansıtıyor. Yaklaşan GTC etkinliğinin, çeşitli endüstrilerde üretken yapay zeka ve çoklu evren/dijital ikizlerin artan etkisi de dahil olmak üzere birkaç önemli gelişmeyi vurgulaması bekleniyor.

NVIDIA’nın Teknolojik İlerlemeleri

GTC’de ayrıca NVIDIA’nın B100 ve N100 gibi hızlandırıcılar, Ethernet anahtarları, veri işleme birimleri (DPU’lar) ve uç yapay zeka çözümleri dahil olmak üzere ürün hattına ilişkin güncellemelerin de sunulması bekleniyor. Ayrıca BofA Securities, NVIDIA’nın AI Enterprise gibi yinelenen yazılım hizmetlerinden ve DGX bulut hizmetleri, otomotiv çözümleri ve oyun gibi diğer tekliflerinden para kazanma konusunda yeni ayrıntılar paylaşmasını bekliyor.

NVIDIA’nın Genişleyen Kullanım Alanları

Firma son olarak, NVIDIA’nın genişletilmiş kurumsal kullanım durumlarını ve devlet kurumlarından ve şirket içi dağıtımlardan artan talebi ortaya çıkaracağını tahmin ediyor. Bu görünüm, NVIDIA’nın teknolojilerinin daha geniş bir uygulama ve sektör yelpazesinde ilgi gördüğünü ve potansiyel olarak şirket için artan gelir akışlarına yol açtığını gösteriyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

İlgili Haber  Eski Twitter Yöneticileri, Elon Musk'a Karşı 118 Milyon Euroluk Kıdem Tazminatı Davası Açtı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor