Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Yusuf Tekin, Düzce İl Eğitim Değerlendirme Toplantısında Bulundu

Bakan Yusuf Tekin, Düzce

Bakan Yusuf Tekin, Düzce Programları Kapsamında Yaptığı Değerlendirmeleri Paylaştı

Bakan Tekin, Düzce Ziyaretinde Eğitim Değerlendirmelerini Aktardı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Düzce programları kapsamında öncelikle Valiliği ziyaret ederek şeref defterini imzaladı. Daha sonra katıldığı il eğitim değerlendirme toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Haziran 2023’ten itibaren illeri dolaştıklarını ve kentlerde aldıkları kararlarla ilgili paydaş, öğretmen ve velilerle sohbet ederek çözüm üretmeye çalıştıklarını söyledi.

Eğitim Altyapısının Geliştirilmesi

Bakan Tekin, Türkiye’de eğitim öğretim sürecine ilişkin altyapı ve nitelikle ilgili ihtiyaçları yöneticilerle değerlendirdiklerini ve paylaştıklarını aktararak, ardından kararları alıp hayata geçirdiklerini kaydetti. Derslik sayısı ve öğretmen sayısının arttığını belirten Tekin, Türkiye’de derslik sayısının minimum her ilimizde ikiye, öğretmen sayısının her ilimizde en az ikiye katlanmış durumda olduğunu vurguladı.

Düzce’de Eğitim Öğretim Süreci

Bakan Tekin, Düzce’de 2002’de 2 bin 676 olan öğretmen sayısının bugün 3 bin 857 olduğunu dile getirerek öğrenci sayısının da 63 binden 87 bine geldiğini bildirdi. Kentte derslik sayısının 4 binlere yaklaştığını, 403 okulun bulunduğunu, derslik başına düşen öğrenci sayısının ilköğretimde 28’den 18’e, ortaöğretimde de 31’den 21’e düştüğünü aktaran Tekin, “Bu rakamlar güzel, hoş rakamlar. Yeterli mi? Daha iyisini yapmak, Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere talimatı.” dedi.

Yapılan Yatırımlar ve İlerleyen Projeler

Bakan Tekin, yerel yöneticilere, siyasetçilere ve hayırseverlere eğitim öğretim sürecine desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Düzce’de acil yapılması gereken dört proje için karar aldıklarını belirtti. Spor salonu ve pansiyonuyla beraber 24 derslikli Turgut Özal Anadolu Lisesi, 24 derslikli Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu, 8 derslikli Çilimli Dikmeli İlkokulu ve 16 derslikli Gölyaka Atatürk Ortaokulu için en kısa sürede ihale ilanlarına çıkılacağını sözlerine ekledi.

İlgili Haber  Türkiye Genelinde Eş Zamanlı "Güvenli Eğitim" Uygulaması Gerçekleştirildi - DikGAZETE.com

Bakan Tekin’in açıklamalarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bakan Yusuf Tekin, Düzce İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına Katıldı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!