Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Yardımcısı Ökten, Bursa’da Hayat Boyu Öğrenme Çalıştayı’na Katıldı

BAKAN YARDIMCISI ÖKTEN, BURSA’DA

BAKAN YARDIMCISI ÖKTEN, BURSA’DA HAYAT BOYU ÖĞRENME ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten, Bursa Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Türkiye Yüzyılı’nda Ulusal Politikalardan Yerel Stratejilere” başlığıyla gerçekleştirilen Bursa Hayat Boyu Öğrenme Çalıştayı’na katıldı.

Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Hayat Boyu Öğrenme Çalıştayı’na katılan Celile Eren Ökten, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Halk eğitim merkezlerimizde öğretmenden usta öğreticiye, yöneticiden yardımcı personele değişik alanlarda 100 binden fazla kişiye istihdam olanağı sağlıyoruz. Halk eğitimi merkezlerimizde yürüttüğümüz faaliyetler, vatandaşlarımızı sosyal hayattan sanata, ekonomiden teknolojiye her anlamda destekliyor. Güçlü ve öğrenen toplum misyonumuzun her geçen gün daha çok vatandaşlarımızla buluştuğunu görüyoruz. Girişimci ruhuyla kendi işini kurarak yerel kalkınmaya destek veren kadınlarımızın hedeflerine ulaşmasına, mesleki bir kariyer sağlamalarına kurslarımızla destek oluyoruz. Olgunlaşma enstitülerimizde ise Türk kültür ve geleneklerini yeniden canlandırmanın ve kadınlarımıza yeni beceriler kazandırmanın ötesinde millî ve manevi değerlerimizin, birikimimizin ve becerilerimizin farkına vararak tüketim odaklı değil, herkesin faydasına olduğu bir üretim kültürünü oluşturuyoruz. Çalıştay sonunda hazırlanacak rapor ulusal politikaların etkili bir şekilde uygulanmasına katkıda bulunacak.”

Ökten, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz Mete ve Bursa Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu ile birlikte çalıştay katılımcıları ile istişarede de bulundu.

Çalıştayın ardından Bursa Millî Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde açılan Merinos Kurs Merkezini ve sonrasında Bursa Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret eden Ökten, bu kurumlarda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yıldırım Halk Eğitimi Merkezini de ziyaret eden Ökten, merkezde görevli öğretmen ve kursiyerlerin yaptıkları çalışmaları yerinde inceledi.

Öte yandan Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Ökten, Bursa Olgunlaşma Enstitüsü El Sanatları Nakış Müzesi’ni de ziyaret etti.

İlgili Haber  Bakan Tekin 2024 Öğretmen Atamaları İçin Açıklamalarda Bulundu

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!