Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Tekin’in Azerbaycan Ziyareti Değerlendirdi

BAKAN TEKİN, AZERBAYCAN ZİYARETİNİ
BAKAN TEKİN, AZERBAYCAN ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan Ziyaretini Değerlendirdi

Görüşmelerin Verimliliği ve Kardeşlik Duygusunun Aktarılması

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Azerbaycan’da gerçekleştirdiği temasların ardından basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Tekin, Başbakan Ali Asadov ve mevkidaşı Emin Amrullayev’le verimli görüşmeler gerçekleştirdiğini belirtti. Görüşmelerde iki devletin kardeşçe duygularının yeni nesillere aktarılması için yapılması gerekenleri ele aldıklarını ifade etti. Tekin, “Biz bugün bu mirasın sonucu olarak ‘iki devlet tek millet’ diyoruz. Biz arzu ediyoruz ki gelecek kuşakların hepsi aynı şuurla, aynı arzuyla ‘tek millet’ demekten kıvanç duysun. Bu konuda yetki ve sorumluluk iki ülkenin eğitim bakanlıklarında.” dedi.

Çözüm Bekleyen Konular ve Gelecek Adımlar

Tekin, görüşmelerinde çözüm bekleyen konuları da müzakere ettiklerini belirterek, Bakü Türk Okullarının ihtiyaçlarının giderilmesi, mesleki ve teknik eğitim alanındaki iş birliği yönetmelik taslağını ve Azerbaycan Türkiye Üniversitesiyle ilgili gelişmeleri de ele aldıklarını kaydetti. Bir sonraki toplantıda bu konularla ilgili daha somut adımlar atmak için sözleştiklerini ifade etti.

Dostluk ve İlişkilerin Güçlendirilmesi

“İki devlet, tek millet” anlayışının, bu kardeşlik duygusunun devam etmesi arzusunda olan Azerbaycan sevdalısı olduğunu belirten Tekin, her iki ülkenin Cumhurbaşkanlarının ve halklarının bu dostluğun devam etmesini istediğini söyledi. Tekin, “Bize düşen, hem liderlerimizin hem de halkımızın istediği bu kenetlenmeyi daha sıkı bir hale getirmek.” ifadelerini kullandı.

Ziyarete Katılanlar ve Sonuç

Azerbaycan ziyaretinde Bakan Tekin’e Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Personel Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ömür Karakullukçu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Tuba Korkmaz, Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İşleyen, Yüksek Öğretim, Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Fethi Fahri Kaya ve Bakü Eğitim Müşaviri Yurdagül Aydoğan eşlik etti.

İlgili Haber  Milli Eğitim Eski Müdürü Ekici Denizli'de Vefat Etti


YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Eyüpsultan’da Okul Açılış Töreni DüzenlendiHaberin
Sıradaki Haber Eyüpsultan’da Hayırseverler ve Devlet İşbirliğiyle Yapılan Okullar Hizmete Açıldı