Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve Yunanistan Eğitim Bakanı Pierrakakis, Eğitim İş Birliği İmzaladı!

İş Birliği: Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve Yunanistan Eğitim Bakanı Pierrakakis, Eğitim İş Birliği imzaladı. Tüm detaylar haber içeriğinde…

İş Birliği: Milli Eğitim

TEKİN VE PİERRAKAKİS İŞ BİRLİĞİNDE: EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Yunanistan’ın Atina şehrinde gerçekleştirilen 5. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDİK) oturumu esnasında, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Yunanistan’ın Eğitim Bakanı Kiryakos Pierrakakis, eğitim konusunda işbirliği protokolü imzaladılar.

İş Birliği Protokol Ayrıntıları

Türk ve Yunan heyetleri; eğitim, enerji, taşımacılık, turizm, ticaret gibi sektörlerde işbirliği protokoller, niyet mektupları ve ortak deklarasyonlar imzaladılar.

5. Yüksek Seviye İşbirliği Konseyi (YSİK) toplantısı dahilinde, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve Yunanistan Eğitim Bakanı Kiryakos Pierrakakis, eğitim alanında bir işbirliği protokolüne imza attılar.

İmzalanan Protokolün Hedefleri

İmzalanan protokolle, bakanlıklar arası profesyonel eğitimde işbirliği güçlendirilmesi amaçlanıyor. Bu protokol kapsamında, teknik eğitim sertifikalarının karşılıklı olarak tanınması, bilgi ve deneyim paylaşımı, eğitmen ve öğrencilere yönelik müşterek eğitim programları düzenlenmesi ve öğrenci değişimi gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Bakan Tekin‘in Tespitleri

Bakan Tekin, protokolle ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 5’inci Toplantısı’nı gerçekleştirmek için Atina’dayız. Bu kapsamda Yunanistan Eğitim, Din İşleri ve Spor Bakanı Pierrakakis ile iki ülke arasında eğitimin her kademesinde fikir alışverişinde bulunarak mesleki eğitim ve öğretim alanında iş birliği anlaşması imzaladık. Yunanistan ile ilişkilerimizde işbirliğimizi artırmak için eğitimin önemli bir rol oynadığına inanmaktayız. Eğitim; kültürel yakınlaşmayı, karşılıklı anlayışı ve saygıyı teşvik ederek iki ülke arasındaki dostluğu güçlendirecektir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: MEB

Haber Linki : https://www.meb.gov.tr/bakan-tekin-ve-yunanistan-egitim-bakani-pierrakakis-egitim-is-birligi-anlasmasi-imzaladi/haber/31874/tr

İlgili Haber  Tüm MEB Çalışanları, Öğretmenevlerinde Yüzde 50 İndirimli Konaklayabilecek

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor