Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Tekin Özel Okul Zamları Hakkında Özel Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Özel Okul Ücretleri Hakkında Açıklama Yaptı

Özel okullarda zam tartışmaları devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sincan Şehit Ahmet Gözütok İlkokulu’nda gerçekleşen karne dağıtım töreninin ardından özel okul ücretleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Tekin, Covid-19 salgını, deprem gibi nedenlerle özel okul ücretleriyle ilgili daha önce yapılan düzenlemeleri hatırlatarak, özel okulların belirli sınıf düzeyleri için fiyat belirleme yetkileri olduğunu ifade etti. Ara sınıflar için özel okulların TEFE, TÜFE bölü 2 artı yüzde 5’e kadar zam yapma hakları olduğunu belirtti.

Özel Okul Temsilcileriyle Görüşmeler Devam Ediyor

Tekin, özel okul birlikleri, dernekler ve temsilcileriyle konuları sık sık görüştüklerini ifade ederek, özel okulların konuya ilişkin taahhütte bulunduklarını ve bu konuları değerlendireceklerini dile getirdi.

Fiyat Belirleme Yetkileri Özel Okullarda

Bakan Tekin, Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nde her kademenin ilk sınıfında bağlayıcı bir hüküm bulunmadığını belirtirken, fiyat belirleme yetkilerinin özel okullarda olduğunu vurguladı. Özel okulların toplumda rahatsızlık yaratmayacak bir eğitim öğretim süreci oluşturmaları gerektiğini ve bu yönde hareket etmeleri halinde memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Toplumda Rahatsızlık Yaratılmamalı

Bakan Tekin, özel okullarla ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde ilerlediğini ve özel okulların sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini belirtti. Özel okulların erken kayıt süreçlerinin gündeme gelmesinin sebebinin ise her yıl ocak ayında yaşandığını ve bu konuda yapılacak görüşmeler sonucunda sağlıklı çözümlerin bulunacağına inandığını ifade etti.

İlgili Haber  Oflu Hoca Karaman'da Özel Bir Okulu Tavsiye Ediyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler