Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Sözü Devlet Sözüdür – Öğretmenlerin Sitesi

Öğretmenlerin Beklediği Sözün Tutulmasını

Öğretmenlerin Beklediği Sözün Tutulmasını Talep Ediyoruz

Seçim Müjdesinin Yerine Getirilmesi Gerekiyor

Mayıs 2023 Genel Seçiminde eski Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in öğretmenlere verdiği seçim müjdesini unutmadık. 2024 Mart Belediye Seçimi öncesi verilen sözün ve müjdenin yerine getirilmesini bekliyoruz.

Verilen Söz ve Müjde Yerine Getirilmeli

Eski Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in seçim öncesi öğretmenlere verdiği “Uzman Öğretmen olmak için 10 yıl şartının 5 yıla indirilme çalışmasını tamamladık. Kıdem yılı, 20 yıl ve üzerinde olan Uzman Öğretmen olmuş öğretmen arkadaşlarımızın Başöğretmen olması için uzmanlıkta 10 yıl bekleme süresini kaldıracağız, meslekte 20 yılını tamamlamış uzman öğretmenler, 10 yıl beklemeden başöğretmenliğe başvurabilecekler, kanuni değişikler tamamlandı, deprem dolasıyla kesintiye uğradı, inşallah yeni meclisin oluşmasıyla meclise gönderilecek” sözü yerine getirilmelidir.

Yeni Bakanın Sorumluluğu

Sayın Mahmut Özer’in bakanlık görevi sonlanmış olsa da, yen bakanımız Sayın Yusuf Tekin de aynı iktidarın bakanıdır ve verilen sözü yerine getirme yetkisi bulunmaktadır.

Mağduriyetin Giderilmesi İçin Adalet Talebi

Meslekte 20 yılını tamamlayan tüm öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesi için; sınavsız Başöğretmenlik tanımlanması ve Başöğretmenlik Kariyer Tazminatından faydalandırılması adaletin sağlanması için şart olmuştur.

Kariyer Tazminatları ve Emeklilik Süreci

Ayrıca düzeltilmeye muhtaç diğer bir konu da Kariyer Tazminatlarının emeklilikte yok sayılmasıdır. Kariyer Basamakları Tazminatı emekli maaşına yansımalıdır. Kazanılan Ünvanların Tazminatları Emeklilikte Devam Etmektedir. Uzman ve Başöğretmenlik Tazminatının Emeklilikte de Devam Etmesi Vazgeçilemez Bir Haktır!

Kadriye Demirel
Eğitimci Yazar

İlgili Haber  Katil Rahatsız Edici Davranışlarıyla Sık Sık Beliriyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!