Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ayşe Öğretmen 19 Yıl Sonra Mezun Olduğu Okula Müdür Oldu!

Ayşe Berat Metin: Mezun

Ayşe Berat Metin: Mezun Olduğu Okula 19 Yıl Sonra Müdür Olarak Atandı

Eğitim Hayatı ve Kariyeri

Şehzadeler ilçesinde mezun olduğu okula 19 yıl sonra müdür olarak atanan Ayşe Berat Metin, eski adıyla Manisa Anadolu Öğretmen Lisesi olan şimdiki adıyla Gediz Anadolu Lisesi Yabancı Diller Bölümü’ne başladı. 2004 yılında mezun olan ve 2007 yılında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nü tamamlayan Metin, öğretmenlik kariyerine Erzurum, daha sonra Saruhanlı ve Şehzadeler ilçelerindeki farklı okullarda devam etti. Geçen yıl mart ayında mezun olduğu Gediz Anadolu Lisesi’nde müdür yardımcısı olarak göreve başlayan Metin, 1 Aralık itibariyle mezun olduğu okula müdür olarak atandı.

Ayşe Berat Metin’in Duyguları

Ayşe Berat Metin, mezun olduğu okula müdür olarak atanmanın mutluluğunu yaşarken, aynı zamanda kendisini mezun eden öğretmenleriyle aynı okulda görev yapmanın gururunu yaşadığını ifade etti. Metin, “Geçen yıl mart ayında Gediz Anadolu Lisesi’nde müdür yardımcısı, 1 Aralık itibariyle de müdür olarak göreve başladım. Mezun olduğum okula, müdür olarak göreve başlamak beni mutlu etti. Her sabah okula girdiğimde hatıralarım ve öğrencilik zamanlarım gözümün önüne geliyor. O zamanda, yaşadığım öğrencilik duygusu ile her sabah görevime başlıyorum. Öğretmenlerimle aynı okulda görev yapıyorum, gururunu yaşıyorum. Onların eseriyim. Onların üzerimdeki emeklerini biliyorum. Okula müdür olarak atandığımda, öğretmenlerimin gözlerindeki sevinçleri ve boynuma sarılmaları ve bana destek olacaklarını söylemeleri çok güzeldi. Ben de elimden geldiğince görevimi en iyi yaparak, öğrenci ve öğretmenlerime destek olmak istiyorum” dedi.

Öğretmenlerden Destek

Mezun olan ve hala aynı okulda öğretmenlik yapan coğrafya öğretmeni Emel Soykan, “1997 yılından beridir bu okuldayım. Ayşe Berat Güvercin yeni adıyla Ayşe Berat Metin ile gerçekten çok gurur duyuyorum. Çok doktor ve mühendis yetişirdik ama müdürümüz ilk oldu. Okulumuzun gelişiminde çok büyük katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum, kızımı kutluyorum” diye konuştu.

İlgili Haber  İşçilerin Patronlardan Yüzde 322 Daha Fazla Vergi Ödemesi

Sonuç

Ayşe Berat Metin’in başarısı ve kariyerindeki yükselişi, onun kararlılığı ve öğretmenlerinin etkisiyle gerçekleşmiştir. Bu başarı, genç öğrencilere iyi bir rol model oluştururken, okulun gelişimi ve dönüşümüne de katkı sağlaması beklenmektedir.