Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Avrupa Üniversite Oyunları Manisa’da! Başkan Ergün’e Brifing!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay’ı Ağırladı

Ziyaret ve Destek

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay ve Gençlik Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’ü makamında ağırladı. Ziyaret sırasında Avrupa Üniversite Oyunları’nın 2028 yılında Manisa’da yapılması talebiyle ilgili desteklerini ifade etti. Ayrıca ziyarete Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü de katıldı.

Büyük Fırsat ve Destek

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Manisa’nın ev sahipliği adaylığını memnuniyetle desteklediklerini belirtti. Avrupa Üniversite Oyunları’nın düzenlenmesinin şehir için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Ergün, uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapma konusundaki desteğin artırılacağını ifade etti. Ayrıca, Manisa’nın başarılı bir organizatör olduğunu ve bu tür etkinlikleri yapmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Manisa’nın Potansiyeli

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Mehmet Günay ise Manisa’nın potansiyeli ve spor organizasyonlarına ev sahipliği yapma yeteneği hakkında konuştu. 2028 Avrupa Üniversite Oyunları’nın Manisa’da oynanmasının kesinleşeceğini belirten Günay, bu organizasyon ile Türk kültürünü ve Manisa’yı Avrupa’ya tanıtmanın bir onur olacağını ifade etti.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün konuklarına hediye takdim etmesinin ardından, 2028 Avrupa Üniversite Oyunları ile ilgili istişarelerin yapıldığı ziyaret sona erdi.

Muhabir: Mahmut ASLAN

İlgili Haber  Kayseri'de Aynı Okul İki Kez Kurşunlanmıştı: Şüpheliler Yakalandı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler