Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Atatürk Üniversitesi Dünyanın En Çevreci 258’inci Üniversitesi Seçildi!

Atatürk Üniversitesi, 2023 UI

Atatürk Üniversitesi, 2023 UI GreenMetric Dünya Üniversiteler Sıralaması’nda Başarılı

Erzurum’un Atatürk Üniversitesi, Dünyanın En Çevreci Üniversitelerinden Birisi Seçildi

Atatürk Üniversitesi, uluslararası “2023 UI GreenMetric Dünya Üniversiteler Sıralaması (World University Rankings) 2023” sonuçlarına göre dünyanın en çevreci 258’inci üniversitesi seçildi. Üniversitenin kampüslerindeki sürdürülebilirlik çalışmaları ve yeşil alan oranları gibi 6 temel kategorinin değerlendirildiği sıralamada Atatürk Üniversitesi başarılı bir performans sergiledi.

Atatürk Üniversitesi’nin Derecelendirmedeki Başarısı

Atatürk Üniversitesi, dünyada sıralamaya giren 1183 üniversite arasında 76 kademe birden yükselerek 258. sırada yer aldı. Ayrıca Türkiye genelinde 98 üniversite arasında 25’i özel olmak üzere 98 üniversite arasında 21. sırada ve sadece devlet üniversitelerinin baz alındığı listede ise 17. sırada gösterildi.

Üniversite Yetkililerinin Açıklamaları

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, sürdürülebilir bir gelecek için yürütülen projelerin önemli kazanımlar sağladığını belirterek, üniversitenin dünya çapında rekabetçi bir seviyeye geldiğini vurguladı.

Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Katı ve Tehlikeli Atık Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Zeynep Ceylan ise iklim değişikliğinin ve doğa afetlerinin artışına dikkat çekerek, üniversitenin çevresel problemlere farkındalık kazandırma ve çözüm önerileri sunma konusundaki kararlılığını vurguladı.

Atatürk Üniversitesi’nin 65 yıllık köklü geçmişi ve geniş kampüs alanlarına sahip olduğunu belirten Ceylan, üniversitenin çevresel sorunlara yönelik çalışmalarının devam ettiğini ve Rektörlüğün destekleriyle bu konularda hassas bir değerlendirme yapıldığını ifade etti.

Diyadinnet.com Üzerinden Erzurum Haberleri

Diyadinnet.com, son dakika haberleri ve Atatürk Üniversitesi ile ilgili güncel bilgilere ulaşabileceğiniz bir haber platformudur. Erzurum’un dört bir yanından güncel haberleri takip etmek için diyadinnet.com’u ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Haber  Atatürk Üniversitesi AÖF Ders Kayıt İşlemleri ve Ücretleri 2023-2024: Nasıl Yapılır, Ne Kadar, Nasıl Ödenir? - FotoHaber

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler