Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Atatürk Öğretmen Akademisi: Benzersiz ve Özgün İstekleri Yerine Getirme

Milli Eğitim Bakanı Nazım

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Yabancı Öğrencilere Türkçe Öğretimi Kurs Tamamlama Belgelerini Takdim Etti

Nazım Çavuşoğlu’nun Konuşması

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Atatürk Öğretmen Akademisi (AÖA) Türkçe Öğretimi Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen Türkçe öğretimi kurs tamamlama töreninde yaptığı konuşmada, yabancı öğrencilere Türkçe öğretiminin önemine vurgu yaptı. Çavuşoğlu, AÖA’nın toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için Kıbrıs Türk halkı tarafından kurulduğunu belirterek, akademinin yabancı öğrencilere Türkçe öğreterek, toplumla bütünleşmelerini sağladığını ve eğitim alabilmelerinin önünü açtığını belirtti. Ayrıca AÖA’nın güçlü bir yapıya ulaşmasını ve uluslararası standartlara uygun eğitim vermesini istedi.

Öğrencilerin Dile İlişkin Sorunları

Çavuşoğlu, yabancı öğrencilerin toplumla bütünleşmesi için Türkçe’yi öğrenmesi gerektiğini vurgulayarak, Türkçe bilmeyen öğrencilerin, öğretmenleri anlayamadığını ve eğitim alamadığını belirtti. Ayrıca Türkçe bilmeyen öğrencilerin özgüvenini etkilediğini ve iletişimde sorun yaşadıklarını ifade etti.

AÖA Başkanı Güner Konedralı’nın Konuşması

AÖA Başkanı Doç. Dr. Güner Konedralı, pandemi sonrası Türkiye dışından gelen ailelerin çocuklarının dil-kültür çatışması yaşadığını ve AÖA’nın bu soruna çözüm üretmek amacıyla kurulduğunu belirtti. Ayrıca AÖA’nın yabancı öğrencilere Türkçe öğretimi konusunda etkili bir planlama yaptığını ve gelecek dönemde genişletilmiş kurslar düzenlemeyi planladıklarını ifade etti.

Türkçe Öğretimi Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Nedime Karasel’in Değerlendirmesi

AÖA-Türkçe Öğretimi Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nedime Karasel, merkezin kuruluş amacını ve öğrencilere verilen eğitim sürecini detaylı bir şekilde aktararak, gelecek dönemde planladıkları genişletilmiş eğitim programları hakkında bilgi verdi.

İlgili Haber  Özel Etiler Akademi Kişisel Gelişim Kursu İdareye Yardımcı Olacak Deneyimli Rehber Öğretmen İş İlanı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda Yapılan Değişiklikler
Sıradaki Haber Uzman ve Başöğretmenlikte Öğretmenlerin 2 Hak Kaybı ÖMK’ya Yansıdı