Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ata Eğitim Merkezi’nde Grup Amirleri ve Çavuşlara Yönelik Eğitim Düzenlendi – Sakarya Son Dakika Haberleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye

Mersin Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Personeline Yönelik Eğitim Merkezi Açtı

Personel Eğitimleri Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, itfaiye personelinin acil durum ve afetlere karşı daha donanımlı ve eğitimli hale getirilmesi amacıyla Ata Eğitim Merkezi’ni hizmete açtı. Merkezde verilen hizmet içi eğitimler kapsamında, itfaiye personeline yönelik uygulamalı programlar düzenleniyor. Bu programlarla personelin becerilerinin ve yetkinliklerinin artırılması hedefleniyor.

Uygulamalı Programlar

Ata Eğitim Merkezi’nde grup amirleri ve çavuşlar, ağaç ve beton kesme motoru çalıştırma, motopomp ile su çekme, hidrolik açma-kesme ve yaralı kurtarma gibi konularda uygulamalı eğitimlere tabi tutuluyor. Bu eğitimlerle personelin etkin bir şekilde afetlere müdahalesi sağlanarak Mersin halkının can ve mal güvenliğinin korunması hedefleniyor.

Personel Profesyonelliği Artırılıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürü Abdil Duru, “Grup amirleri ve çavuşların becerilerini, teknik bilgilerini gözlemleyerek eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimler, tüm itfaiye personeline verilecektir. Amacımız, personelin afet durumlarına daha etkin müdahale etmesini sağlamaktır.” şeklinde konuştu.

Afetlere Karşı Hareket

Abdil Duru ayrıca, muhtemel afet durumlarına karşı daha etkin mücadele etmek amacıyla hareket ettiklerini vurguladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiye personelinin yetkinliğini artırarak halkın güvenliğini korumayı hedeflediği belirtildi.

Kaynak: iha

İlgili Haber  Liseli Genci Okul Arkadaşı Bıçaklayarak Öldürdü | Ailesi: Okulun İhmal Var, Adalet İstiyoruz - İz Gazete - İzmir Haberleri

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler