Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ara Tatili ve Ramazan Bayramı Aynı Günlerde mi? – Trabzon Haber

MEB, 2023-2024 Ara Tatil

MEB, 2023-2024 Ara Tatil Takvimini Açıkladı

Öğrenciler İkinci Ara Tatilde Dinlenme Fırsatı Bulacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı için okullarda uygulanan ara tatil takvimini açıkladı. Öğrenciler, nisan ayında ikinci ara tatili için bir kez daha tatil yapma fırsatı bulacak. Bu tatil, dönemin zorlu sınav takviminin ardından öğrencilere dinlenme imkânı sunacak.

İkinci Ara Tatil 8-12 Nisan 2024 Tarihleri Arasında

İlk dönem ara tatili geçtiğimiz yıl 11 Kasım’da başlamış ve 20 Kasım’da sona ermişti. Şimdi gözler ikinci dönemde gerçekleşecek ara tatile çevrildi. MEB tarafından yapılan duyuruya göre, 9 günlük ikinci ara tatil 8-12 Nisan 2024 tarihleri arasında yapılacak. Ancak bu yıl ikinci ara tatil, Ramazan Bayramı ile aynı döneme denk geliyor, bu durum tatil planlarını etkileyebilir.

Öğrenciler Ek Tatil Yapmayacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ramazan Bayramı’nın birinci gününün 21 Nisan Cuma’ya, son gününün ise 23 Nisan Pazar’a denk geldiğini belirtti. Bakan Tekin, Ramazan Bayramı nedeniyle hafta sonu tatiliyle birleşen bayram tatili sebebiyle öğrencilerin ek tatil yapmayacağını ifade etti.

Ara Tatil Uygulaması Değerlendirilecek

Ara tatilin kaldırılması yönünde bir planın olmadığını vurgulayan Bakan Tekin, ara tatillerle ilgili yapılan ankette, tatillerin işlevselliği ile ilgili rutin bir değerlendirme yapıldığını söyledi. Tekin, Türkiye’nin farklı iklim koşullarına sahip bir ülke olduğunu belirterek, ara tatil uygulamasının bölgelerin iklim şartlarına göre tarihlerinin düzenlenebileceğini dile getirdi.

İlgili Haber  Özel Okullar Kural Tanımıyor! Yeni Dönemde Yeni Zamlar Kapıda

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor