Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ankara’daki Öğretmenler Atama Bekleyerek Eylem Gerçekleştirdi

Atama Bekleyen Öğretmenler Ankara’da
Atama Bekleyen Öğretmenler Ankara’da Eylem Yaptı – Haber

Atama Bekleyen Öğretmenler Ankara’da Eylem Yaptı

Öğretmenlerin Talebi: Mülakatsız 100 Bin Öğretmen Ataması

Atama bekleyen öğretmenler, bugün Ankara’da eylem yaptı. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Akdağ, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılını kutladığımız, ‘Türkiye Yüzyılı’ diye adlandırdığımız şu dönemde birleştirilmiş sınıflarla, 70 binin üzerinde ücretli öğretmenlerle eğitim faaliyeti yürütmekteyiz. Bugün çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak, uzaya adımızı yazdırmak istiyorsak bunun yöntemi ve yolu eğitimden geçer. ‘Türkiye Yüzyılı’na yakışan bugün 100 bin mülakatsız atamadır. KPSS puanına dayalı yapılacak bir atamadır. Mülakatın olduğu yerde vicdanlarda şüphe vardır. Şüphenin olduğu yerdeyse adalet yoktur. Adaleti sağlamanın yolu sınava dayalı, hiç kimsenin vicdanını rahatsız etmeyecek 100 bin atamadır” dedi.

Eylemde Atama Talepleri

Atama bekleyen öğretmenler, bugün Ankara Ulus Meydanı’nda mülakatsız 100 bin öğretmen ataması talebiyle eylem yaptı. Eylemde, “Öğretmenler Ulus’ta, 100 bin nerede”, “Mülakat kalksın, öğretmenler atansın”, “Susma, haykır, 100 bin haktır”, “Mülakatlı değil, liyakatlı atama” sloganları atıldı.

Öğretmenlerin İstekleri

Eğitim Gücü Sen Genel Başkan Yardımcısı İsmail Akdağ, şöyle konuştu: “Bugün bu öğretmen arkadaşlarımızın tek gayesi sınıflarına kavuşmaktır. Bizler umut ediyoruz ki Cumhurbaşkanımızın ‘Kamuda, tüm alanlarda mülakatı kaldıracağız’ sözü yere düşmeyecek ve bugün mülakatsız atamanın sağlanacağı, 100 bin öğretmenin sınıflarına kavuşacağı bir dönem oluşacaktır.”

Öğretmenlerin Dileği

Öğretmen Zeynep Salman İçli ise şöyle konuştu: “Eğitimden tasarruf demek, geleceğin karartılması demektir. Eğitimden tasarruf demek, geleceğe umutsuzca bakan bir neslin yetişmesi demektir. Bizler bugün bu meydanda son kez diyoruz ki artık yeter.”

İlgili Haber  Öğretmen Atama Takvimi 2024 Açıklandı: MEB Branş ve Kontenjanları Belli Oldu mu?

Öğretmenlerin İsyanı

Öğretmen Aydın Yüce, şöyle konuştu: “Lütfen bizim sesimizi duysunlar. ve aylardır hayatına yön veremeyen insanlar var. Aylar geçti ama hala atama haberi gelmedi. Derhal bu soruna bir çözüm bulunmasını istiyoruz.”

Destek ve Çağrılar

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ve Türk PDR Derneği Genel Başkanı Mesut Yıldırım da öğretmenlerin taleplerine destek oldu ve atamaların yapılması çağrısında bulundu.

Konuyla İlgili Ayrıntılar

Öğretmenlerin talepleri konusunda, Milli Eğitim Bakanı’nın da beklenen açıklamalarının yapılmadığı vurgulandı. Türk PDR Derneği Genel Başkanı Mesut Yıldırım, “Birleştirilmiş sınıflarda hala eğitimde fırsat eşitliği ilkesine aykırı durumlardan bahsediyoruz. ve biz bunların hep geleceğin nesiller olarak yetiştirirken herkese imkan ve fırsat eşitliğini sağlamamız gerektiğini biliyoruz ve bunun öncülüğünün de öncelikle nicel eksikliği tamamlamaktan geçtiğini biliyoruz.” dedi.


Türkiye Yüzyılı Türkiye Ankara Güncel Haberler

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Meral Akşener’den Erdoğan’a çağrı: ‘100
Sıradaki Haber Meral Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı: 100 Bin Öğretmen Atamasını Yap!