Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Anadolu Üniversitesi’nin Ortak Olduğu Üreken Yapay Zekâ Konulu Erasmus Projesi Başladı – Bilecik11

Anadolu Üniversitesi, Yapay Zekâ

Anadolu Üniversitesi, Yapay Zekâ ve Büyük Dil Modelleri Erasmus Projesine Ortak Olarak Projeyi Başlattı

Proje Açılış Toplantısı

Anadolu Üniversitesi’nin ortak olduğu ADMIT-Üretken Yapay Zekâ ve Büyük Dil Modelleri başlıklı Erasmus projesinin açılış toplantısı evrimiçi olarak gerçekleştirildi. AB tarafından desteklenen projenin ilk toplantısında proje ile ilgili genel bilgilerin yanı sıra projenin iş paketleri kapsamında yapılacak işler ayrıntılı olarak ele alındı.

Projenin Amaçları

Avrupa Uzaktan Öğretim Üniversiteleri Birliği tarafından koordine edilen projenin ortakları arasında Anadolu Üniversitesi’nin yanı sıra Avrupa’dan 10 açık üniversite yer alıyor. Büyük Dil Modelleri ve üretken yapay zekânın yükseköğretimde öğrenme ve öğretme süreçlerini iyileştirmek için kullanılmasını sağlayacak gerekli eğitsel ve etik şartları oluşturmanın amaçlandığı proje kapsamında büyük dil modelleri temelli çerçeve ve yönergeler oluşturulacak. Bu çerçeve ve yönergeler, büyük dil modelleri ve üretken yapay zekâyı öğretme ve öğrenme tasarımına entegre etmek için kullanılacak. Ayrıca, proje kapsamında öğreticiler için çevrimiçi ders modülleri geliştirilecek.

Projenin Ortakları

Avrupa Uzaktan Öğretim Üniversiteleri Birliği tarafından koordine edilen projenin ortakları arasında Anadolu Üniversitesi’nin yanı sıra Avrupa’dan 10 açık üniversite yer alıyor.

Proje İlerleyişi

Proje kapsamında Büyük Dil Modelleri ve üretken yapay zekânın yükseköğretimde öğrenme ve öğretme süreçlerini iyileştirmek için kullanılmasını sağlayacak gerekli eğitsel ve etik şartları oluşturmanın amaçlandığı belirtildi.

İlgili Haber  Jak Timleri Zigana Dağında Üniversite Öğrencilerine Çığda Arama Eğitimi Verdi #Haberi #Haberleri #Gümüşhane

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Otomobil Sürüklendi: Gökmeydan Özel Eğitim
Sıradaki Haber Özel Bireylere Okul Dışı Adaptasyon Eğitimi: Hayatı Kolaylaştırıcı Bilgiler