Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alpine, Yeni Konseptte ‘Gerçekçi’ Olmalı!

Alpine A524: Yeni Görünüm

Alpine A524: Yeni Görünüm ve Hedefler

Yeni Görünüm, Yeni Hedefler

Alpine, çarşamba günü A524 model araçlarını tanıtarak yeni bir döneme giriş yaptı. Geçen sezonun altında kalan performanslarının ardından, teknik direktör Matt Harman, 2024 için agresif bir yaklaşım benimsediklerini belirtti.

Ocon’un Beklentileri

A524’ün performansının zaman alabileceğini belirten sürücü Esteban Ocon, mütevazı ve gerçekçi olunması gerektiğini vurguladı. Yeni araç tasarımının, sürücü için de yeni bir sürüş stili gerektireceğini ifade etti.

Performansa Uyum Sağlamak

Alpine’in 2024 için değiştirdiği tasarım felsefesi, sürücülerin aracı daha etkili kullanabilmelerini gerektirecek. Ocon, aracın güçlü yönlerini kullanmanın ve performansı maksimize etmenin önemine dikkat çekti.

Hedefler ve Umutlar

Alpine takımı, yeni araçlarıyla podyuma daha sık çıkmayı ve daha önde yer almayı hedefliyor. Ancak Ocon, yeni aracın başlangıçta zorlanabileceğini ve zamanla gelişmesi gerektiğini belirtti.

“Başlangıçta nerede olacağımızı bilmiyorum ve bu yüzden tam olarak nerede başladığımız önemli değil. Önemli olan sezon ortasında ne zaman olduğumuz.”

“Umarım öne yakın bir yerden başlarız ama mütevazı ve gerçekçi olmalıyız. Bu yeni bir konsept. Başlangıçta çok iyi gitmeme ihtimali var ama ihtiyacımız olan şey yükseliş ve gelişme.” dedi.

Motor sporlarında nerede kazanacağınız ve nerede kaybedeceğiniz her zaman bir uzlaşmadır”

“Çok fazla kaybetmemeye çalışırsınız ama yine de bazı yerlerde kaybedersiniz. Eğer aracın güçlü olduğu bir yer varsa, onu kullanmanız gerekir.” şeklinde konuştu.

İlgili Haber  2024 Formula 1 Sezonu Başlıyor: Takımların Test Performansları Muhammed Kaya Tarafından Değerlendirildi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Xevi Pujolar’dan Sauber F1 Takımıyla
Sıradaki Haber Audi’nin Devralış Süreci Hızlandıkça, Kısa Vadede Motivasyon Artacak