Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alec Baldwin Suçlandı: Kasıtsız Adam Öldürmeyle İlgili 18 Ay Hapis İstemi

Alec Baldwin, “Rust” Filminin

Alec Baldwin, “Rust” Filminin Setindeki Kazada İkinci Kez Adam Öldürmeyle Suçlandı

İkinci Suçlama

Yeni suçlama, geçtiğimiz yılın aksine büyük jürinin tavsiyesi üzerine geldi. Baldwin’in, elindeki silahın değiştirilmiş olduğunu öne süren yeni kanıtları incelemek için başlangıçta ceza davasını düşüren New Mexico savcıları tarafından suçlanması bekleniyor. Beş aylık soruşturma, bir adli tıp uzmanının, silah ateşlendiğinde tetiği çekmediğini iddia eden Baldwin’in olayla ilgili anlatımıyla çelişen bir rapor yayınlamasıyla sonuçlandı.

Önceki Olay

2021 Ekim’inde yaşanan olayda, Baldwin’in çekimlerde kullanacağı ve aslında kuru sıkı olması gereken silah ateş almış, Ukraynalı görüntü yönetmeni Halyna Hutchins hayatını kaybetmiş, filmin yönetmeni Joel Souza ise yaralanmıştı. İfadelere göre, yardımcı yönetmen David Halls silahı Baldwin’e verdiğinde içinde gerçek mermi olmadığını söylemişti ancak olay yeri incelemesinde beş gerçek mermi bulundu ve bunların nasıl sete girdiği bilinmiyor.

FBI Raporu

İlk suçlama sırasında, savcılar Baldwin’in elindeki silahın gerçek mermilerle dolu olduğunu varsayması gerektiğini iddia etti. Ayrıca, güvenlik kurumu prodüksiyona çok sayıda “ciddi” güvenlik protokolü ihlali tespit etti ve prodüksiyona 100.000 dolar para cezası verdi.

İlgili Haber  14 Şubat Ödül Oyununu Kazanan Takım Ve Eleme Adayı Kim?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Birleşmiş Milletler’de Türkiye’yi Temsil Eden
Sıradaki Haber Türk Kadınların BM’de Tanıtımı – Sözcü.