Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ağrı’da Jandarmadan ’Mahremiyet’ Eğitimi Veriliyor

Ağrı Jandarmasından Aşağıkopuz İlkokulu’nda

Ağrı Jandarmasından Aşağıkopuz İlkokulu’nda Mahremiyet Eğitimi

Jandarma Ekipleri, Öğrenci, Öğretmen ve Velilere Mahremiyet Eğitimi Verdi

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde jandarma ekipleri, Aşağıkopuz İlkokulu’nda öğrenci, öğretmen ve velilere ’mahremiyet’ eğitimi verdi. Ağrı İl Jandarma Komutanlığı Aile içi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personelince düzenlenen eğitime 22 öğrenci, 2 öğretmen ve 5 veli katıldı. Eğitimde çocukların mahremiyet hakları, beden güvenliği, sınır koyma, hayır deme, güvenli ve güvensiz dokunuşlar, güvenli ve güvensiz sırlar, güvenli ve güvensiz yetişkinler, çocuk istismarı ve ihmalinin tanımı, belirtileri, nedenleri, sonuçları, önlenmesi ve müdahale yolları konularında bilgiler verildi. Ayrıca Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında da bilgilendirme yapılarak, uygulamanın nasıl indirileceği, nasıl kullanılacağı ve hangi durumlarda başvurulacağı anlatıldı. Eğitim sonunda öğrencilere Jandarma Dergisi ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Eğitime katılan öğrenci, öğretmen ve veliler, jandarma ekiplerine teşekkür ederek, eğitimin faydalı olduğunu ve bilinçlendirdiğini belirttiler.

Eğitim Detayları ve Katılımcı Sayıları

Eğitimin İçeriği

Eğitimde çocukların mahremiyet hakları, beden güvenliği, sınır koyma, hayır deme, güvenli ve güvensiz dokunuşlar, güvenli ve güvensiz sırlar, güvenli ve güvensiz yetişkinler, çocuk istismarı ve ihmalinin tanımı, belirtileri, nedenleri, sonuçları, önlenmesi ve müdahale yolları konularında bilgiler verildi.

Kadın Destek Uygulaması (KADES) Bilgilendirmesi

Ayrıca Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında da bilgilendirme yapılarak, uygulamanın nasıl indirileceği, nasıl kullanılacağı ve hangi durumlarda başvurulacağı anlatıldı.

Eğitimde Dağıtılan Hediyeler ve Geri Bildirimler

Hediyeler ve Teşekkürler

Eğitim sonunda öğrencilere Jandarma Dergisi ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Eğitime katılan öğrenci, öğretmen ve veliler, jandarma ekiplerine teşekkür ederek, eğitimin faydalı olduğunu ve bilinçlendirdiğini belirttiler.

İlgili Haber  Mhp'nin Kastamonu Merkez Belediye Başkan Aday Listesi
Ağrı’da jandarmadan ’mahremiyet’ eğitimi
Ağrı’da jandarmadan ’mahremiyet’ eğitimi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması
Sıradaki Haber Öğretmen Ataması Mülakat Sonuçları ve 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Sonuçları Nereden Bakılır? 2024