Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyon’da Eğitim Camiasını Sarsacak Büyük İddia!

Milli Eğitim Müdürü Sultan

Milli Eğitim Müdürü Sultan Uysal’a Yapılan Saldırı

Eğitimcilerin Makam Ziyareti Tartışma Yarattı

Gözden Kaçırmayın

Mustafa Çöl Yeniden Refah Partisi'nin Başkan Adayı!
Mustafa Çöl Yeniden Refah Partisi’nin Başkan Adayı!

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, Türk Eğitim Sen Sultandağı ilçe temsilcisinin yanına aldığı MHP’lilerle Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Uysal’ın odasında sözlü ve fiili saldırıda bulunduğunu iddia etti.

Şok iddiayı gündeme getiren Mustafa Arslan, Türk Eğitim Sen yöneticileri ile MHP’li yöneticilerin, Müdüre Hanımın makamında sergiledikleri sözlü ve fiili kaba davranışlar nedeniyle üzgün olduklarını açıkladı.

Arslan, “Böylesi bir saldırının tekrar etmemesi adına hukuk nezdinde yapılacak her türlü girişimin yanında ve destekçisi olduğumuzu tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.” dedi.

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, Türk Eğitim Sen ilçe temsilcisinin Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Uysal’a karşı makamında sergilediği tavrı eleştirdi.

Arslan yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Türk Eğitim Sen Sultandağı İlçe temsilcisinin yanına aldığı siyasi parti ilçe başkanı ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde adaylığını ilan etmiş kişilerle birlikte Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan UYSAL’ın makamına gelerek sergiledikleri sözlü ve fiili kaba davranışlar milli eğitim camiasını üzmüştür. Bu saygısızlığın bir kadın bürokrata karşı sergilenmesi başlı başına bir suç ve hata iken devlet kurumlarını yönetmeye talip kimliklerinde içinde bulunduğu bir heyet tarafından toplu şekilde devletin verdiği bir makamda sergilenmesi kabul edilemez. Hak aramak, kişisel hukuku gözetmek, yapıldığı iddia edilen yanlışları dile getirmek elbette sivil toplumun ve siyaset kurumunun görevlerinden biridir. Ancak bu görev hukukun dışına çıkarak yapılmaZ ve yapIlamaz. Kamunun sivil toplum ve siyaset kurumlarına denetimi randevu alma nezaketi göstermeyerek yapılmaz. Beden dilini her türlü kaba kuvveti uygulamaya hazır olduğunu göstererek yapIlmaz. İstediKleri kanuna yönetmeliğe dayanmayan hukuksuz işlerin uygulanması için baskı yaparak yapIlmaz. Bunları yaptığınızda sivil toplum ve siyaset kurumunun temsilcisi olmaktan çıkarsınız. Hukuk dışı işler peşinde koşan bir suç örgütü olmaktan farkınız kalmaz. Bir kadının odasına 4-5 erkek gidip sergilediğiniz kabalık ve saldırganlığın kanunlarımızda ve dinimizde yeri olmadığını hadi bilmiyordunuz. Bari Türk töresinde yeri olmadığını bilseydiniz demekten kendimizi alamıyoruz. Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Uysal ve mesai arkadaşları ile geçmiş olsun dileklerimizi paylaşıyoruz. Bir kadının, eğitimcinin ve bürokratın böylesi bir kaba saldırıya muhatap olmasından dolayı eğitim camiası olarak çok üzgün olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Böylesi bir saldırının tekrar etmemesi adına hukuk nezdinde yapılacak her türlü girişimin yanında ve destekçisi olduğumuzu tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.” Dedi.

İlgili Haber  Ayso Sanayicilere Eğitim Verdi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!