Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

54 Yaşında Hukuk Tahsilini Tamamlayan Beyin Cerrahından ‘Hayat Boyu Eğitim’ Tavsiyesi

62 yaşındaki Prof. Dr.

62 yaşındaki Prof. Dr. Erdal Kalkan’ın Hukuk Fakültesi Serüveni

Konya’da Çocukluk Hayali Olan Hukuk Eğitimi

62 yaşındaki Prof. Dr. Erdal Kalkan, Konya’da doğup büyüdü. 1985 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra çocukluk hayali olan hukuk eğitimi için üniversite sınavına girdi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

Zorlu Süreç ve Hukuk Fakültesine Kayıt

Lise diplomasının aslını temin edememesi sebebiyle hukuk fakültesine kayıt yaptıramayan Kalkan, 2011’de çıkan öğrenci affıyla hayallerine doğru bir adım attı. Mezun olduğu üniversiteden lise diplomayı alarak 26 yıl sonra, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydını yaptırdı. Ancak, mezun olduğu liseden aldığı mezuniyet belgesinin de hukuk fakültesi tarafından kabul edilmedi.

Uzun Süren Çabalar Sonucunda Hukuk Fakültesi Mezunu

Mecburi hizmeti, akademisyenlik ve hekimlik kariyerinin ardından bir gece yarısı çıkan öğrenci affı haberi Kalkan’ın hayallerini yeniden canlandırdı. Bu affın ardından Kalkan, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydını yaptırarak 2016’da mezun oldu.

Sağlık ve Zihinsel Hareketin Sürekliliği

Kalkan, beyin cerrahisi alanında çalışmalarına devam ederken hukuk eğitimi aldı. Sağlık için zihinsel hareketin sürekliliğini önererek, kişisel gelişimin sürekli olması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, demans ve Alzheimer gibi zihinsel hastalıklardan korunmak için zihinsel ve bedensel faaliyetlerin sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

Eğitim ve Kişisel Gelişim

Kalkan, tek alanda uzman olmanın yeterli olmadığını belirtti ve kendini sürekli geliştirmenin önemine değindi. Zihinsel faaliyetleri ve öğrenmeyi sürdürmenin yaşın bir öneminin olmadığını vurguladı. Ayrıca, eğitimin zihni her zaman açık tutacağını ve insanları sürekli olarak öğrenmeye teşvik edeceğini belirtti.

İlgili Haber  CHP'li Aday Adayı Şahutoğlu, Eğitim-Sen'e Ziyaret Gerçekleştirdi

Kaynak:

AA

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MHP Belediye Başkan Adayı Günaydın,
Sıradaki Haber Günaydın Öğretmenler ve Sağlık Çalışanları! Sağlık ve Eğitim Sektörüne Müjde!