Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

5 Yıldızlı Sınav Kampı Turizmi! 7 Bin Liraya Kadar Günlük Ücret… – En Son Haberler

Sınav Kampı: Öğrencilerin Yarıyıl

Sınav Kampı: Öğrencilerin Yarıyıl Tatilini Değerlendirme Yolları

Yarıyıl Tatilinde Sınav Kampı Fırsatı

Yarıyıl tatili, öğrencilere eksik konularını kapatabilecekleri önemli bir fırsat sunuyor. Bu nedenle bazı okullar ve kurslar yarıyıl tatilinde hızlandırılmış programlar düzenlerken, bazı kurumlar da 5 yıldızlı otellerde sınav kampları düzenliyor.

Otellerde Sınav Kampı Faaliyetleri

Otellerde düzenlenen sınav kamplarında konu tekrarları, deneme sınavları, kariyer seminerleri ve dikkat/kaygı çalışmaları yapılırken öğrenciler, ders aralarında otelin sunduğu havuz ve spor aktivitelerinden faydalanıp eğleniyorlar. Akdeniz, Ege, kayak bölgeleri ve termal otellerde düzenlenen kampların ücretleri günlük 1500 TL’den başlayıp 7000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Kamp süreleri ise 3 günden 10 güne kadar değişebiliyor.

Öğrencilerin Yarıyıl Tatili Deneyimleri

Bir öğrenci olan Arda Tunç, kursla beraber yarıyıl tatilinde sıkı bir kamp sürecine girdiğini ve günde 9 saat ders çalıştığını belirtiyor. Kerem Karataş, konu eksiklerini gidermek ve bol miktarda soru çözmek için kendine bir kamp programı hazırladığını ve günlük 7 saat çalıştığını ifade ediyor. Esra Bulut ise kampa giderek her gün deneme sınavı yaptığını ve öğretmenlere sorular sorduğunu aktarıyor.

Otellerdeki Program Detayları

Okulların otellerde düzenlediği programlarda derslerin yanı sıra sanat ve spor aktiviteleri de gerçekleştiriliyor. Öğrencilerin günlük programı genel olarak kalkış, spor aktiviteleri, kahvaltı, sabah etüdü, öğle yemeği, dinlenme ve seçmeli aktivite, öğle etüdü, dinlenme ve seçmeli aktivite, akşam yemeği, akşam etüdü, gece aktivitesi ve yatış şeklinde ilerliyor.

İlgili Haber  Yarıyıl Tatilinde MURGEM'den Öğrencilere Özel Etkinlikler!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


MSÜ 2024 SINAV YERLERİ AÇIKLANDI!
Sıradaki Haber Msü Sınav Yerleri Açıklandı! Giriş Belgesi Nasıl İndirilir?