Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

40 Saatlik Sosyal Sorumluluk Deneyimi: Öğrenci Topluma Katkıda Bulunuyor

Yeni Yönerge ile Öğrencilere

Yeni Yönerge ile Öğrencilere Sosyal Sorumluluk Programı Uygulanacak

Eğitimde Sosyal Sorumluluk Programı Yönergesi

Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni yönerge, öğrencilerde sosyal sorumluluk, etkili iletişim, özgüven, araştırma, bilimsel düşünce ve yaratıcılığın geliştirilmesini hedefliyor. Ayrıca öğrencilere liderlik ve ekip içi çalışma becerileri kazandırılması planlanıyor.

Öğrenci Kulüpleri ve İşbirlikleri

Yönerge kapsamında okullarda öğretmenler kurulu kararıyla “sosyal sorumluluk kulübü” adı altında öğrenci kulüpleri kurulabilecek. Ayrıca, öğrenciler en az 40 saatlik sosyal sorumluluk faaliyeti gerçekleştirecek ve bu etkinlikler öğrenci gelişim dosyasında belgelendirilecek.

İşbirliği ve Uygulama

Sosyal sorumluluk programı kapsamındaki faaliyetler, kurum kültürünü yansıtacak şekilde planlanacak ve okulun kurumsal kimliğini geliştirici nitelikte olacak. Ayrıca, okul dışı etkinliklerin planlanması ve uygulanmasında, normal işleyişin aksatılmamasına özen gösterilecek.

Değerlendirme ve Belgelendirme

Öğrencilerin sosyal sorumluluk faaliyetleri puanla değerlendirilmeyecek ancak mezuniyetlerinde belgelendirilecek. Bu belgeler, e-Okul sistemindeki “Sosyal Etkinlik Modülü”ne işlenerek öğrenci gelişim dosyasında yer alacak.

İlgili Haber  Yurtta Zehirlenme Şüphesi: 6 Öğrenci Hastaneye Kaldırıldı

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Samsun’da Öğrencilere Siber Suçlar ve
Sıradaki Haber Samsun’da Öğrenci ve Öğretmenlere Siber Suçlar ve Zararlı Yazılımlara Karşı Alınabilecek Tedbirler Anlatıldı