Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024 Yılı İlk ÖGG Sınavı Tarihi ve Talimatı: Özel Güvenlik 107. Temel Eğitim ve 83. Yenileme Eğitimi Sınavı Belli Oldu!

Sınavın UygulanmasıHaberin BaşlıklarıSınavın UygulanmasıSınavın

Sınavın Uygulanması

Sınav süresi ve detayları

Sınav süresi, silahlı sınava girecek kursiyerler için (100 adet genel soru + 25 adet silah bilgisi) 150 dakika, silahsız sınava girecek kursiyerler için (sadece 100 adet genel soru) 120 dakika, silah farkı sınavına girecek kursiyerler için (sadece 25 adet silah bilgisi) 30 dakikadır. Adaylar ilk 30 dakika ve son 20 dakika içinde sınav salonunu terk edemeyecek. 

Sınav İçeriği ve Değerlendirme

Sınavda adaylara 100 adet çoktan seçmeli soru sorulacak. Her bir soru bir puan olmak üzere değerlendirme 100 puan üzerinden olacak. Soru grupları aynı olan adayların arka arkaya ve yan yana oturmalarına müsaade edilmeyecek.

Silah farkı sınavına giren adaylar için 25 adet çoktan seçmeli silah bilgisi sorusu sorulacak. Değerlendirme her bir soru iki puan olmak üzere 50 puan üzerinden yapılacak.

Sınavın Değerlendirilmesi

Silah Farkı sınavına katılan adayların sınavdan başarılı sayılabilmeleri için; yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50, bu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puan toplamının ortalaması en az 60 puan olması gerekmektedir.

Silahsız özel güvenlik temel eğitim sertifikası bulunan kişilerin silahsız yenileme eğitimi ile birlikte silah farkı eğitimi alarak özel güvenlik yenileme sınavına silahlı sınav türünden katılacak adayların başarılı sayılabilmeleri için; yazılı silah bilgisi ve uygulamalı sınav toplamlarının en az 50, bu puan ile daha önce başarılı olduğu temel silahsız sınav puan toplamının ortalaması en az 60 puan olması gerekmektedir. Başarı sağlanamaması durumunda sınav sonucu silahsız olarak değerlendirilecektir.

İlgili Haber  Bakan Tekin, Bakü'deki Türk Okullarını Ziyaret Etti

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Eyüpsultan’da Okul Açılış Töreni DüzenlendiHaberin
Sıradaki Haber Eyüpsultan’da Hayırseverler ve Devlet İşbirliğiyle Yapılan Okullar Hizmete Açıldı