Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024 Ortaokul Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihi ve Detayları açıklandı!

2024 Ortaokul Bursluluk Sınavı

2024 Ortaokul Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihi ve Şartları Açıklandı

2024 Ortaokul Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Ortaokul Bursluluk Sınavı (OKBS) 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav, resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 5, 6, 7 ve 8. sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflarında eğitim gören öğrencilere yönelik yapılacaktır. Sınav, Türkiye saati ile 10.00’da başlayıp tek oturum şeklinde düzenlenecektir. Bu yıl sınavın, öğrencilerin güncel bilgileriyle girebilmeleri için eğitim öğretim yılının bitimine denk gelecek şekilde planlanmıştır.

MEB Gov Tr Bursluluk Sınavı 2024 Başvuru Tarihi

Geçtiğimiz yıl Eylül ayının 3’ünde gerçekleştirilen bursluluk sınavının başvuruları 29 Mayıs-16 Haziran tarihleri arasında alınmıştı. 2024 OKBS Bursluluk Sınavı başvurularının ne zaman başlayacağı henüz açıklanmadı; ancak geçmiş yılların başvuru tarihleri göz önünde bulundurulduğunda 2024 Bursluluk sınavı başvurularının Ocak ayı sonu ve Şubat ayı başında alınacağı tahmin edilmektedir. İlgili ayrıntılar “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu 2024″te yer alacaktır.

Bursluluk Sınavına Kimler Başvurabilir?

Bursluluk sınavına başvurabilmek için öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Ayrıca öğrencinin ailenin 2023 yılındaki yıllık gelir toplamının, belirlenen kriterleri karşılamaması gerekmektedir. Ayrıntılı başvuru koşulları ve işlemleri http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.

İlgili Haber  Yeni Müfredat Uygulaması Kademeli Olarak Başlıyor: Milli Eğitim Bakanı Detayları Paylaştı!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlere ve
Sıradaki Haber Meb’den 81 İlde Öğrenci ve Öğretmenlere Yönelik Yeni Yasak Kararı Açıklanıyor