Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024 Öğretmen Atamaları İçin MEB Duyurusu Bekleniyor – Son Dakika Türkiye Haberleri

BAKAN TEKİN’DEN ÖĞRETMEN ATAMASI


BAKAN TEKİN’DEN ÖĞRETMEN ATAMASI AÇIKLAMASI

Millî Eğitim Bakanı Bakan Tekin’den Öğretmen Ataması Hakkında Açıklama

Öğretmen Ataması için 2023 KPSS Puanı Kullanılacak

Millî Eğitim Bakanı Bakan Tekin, yeni öğretmen atamalarına ilişkin planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu açıklamada, 2023 KPSS puanıyla öğretmen ataması yapılacağını belirtmiştir.

Atama Sayısının Belirlenmesi ve Dağılımı

Bakan Tekin, atama sayısının belirlenmesi konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ve Cumhurbaşkanı tarafından tahsis edilecek rakamlar doğrultusunda hareket edileceğini ifade etmiştir. Atanacak toplam kamu personelinin çoğunluğunun öğretmen olacağını tahmin etmekle birlikte, kesin sayı konusunda henüz net bir açıklama yapılmamıştır. Branş bazlı dağılım ise belirlenecek atama sayısına göre yapılacaktır.

Öğretmen Atama Sürecinde Siyasi İstismar Endişesi

Bakan Tekin, bir grup siyasetçinin öğretmen atama sayısını siyasi çıkarlar için kullandığını ve buna karşı olduklarını belirtmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı olarak alabilecekleri en yüksek atama sayısını alacaklarını vurgulayan Tekin, sayın Cumhurbaşkanı ve Hazine ve Maliye Bakanı’nın da en yüksek rakamı vereceklerini deklare ettiğini söylemiştir.


İlgili Haber  MeB'den Son Dakika Sömestr Tatili Müjdesi!