Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024 MEB İOKBS Sınav Tarihi Kesinleşti Mi?

2024 MEB İOKBS Sınav

2024 MEB İOKBS Sınav Tarihi Belli Oldu Mu?

2024 MEB İOKBS Sınav Tarihi Belli Oldu Mu? Sınav Ne Zaman? İşte Tüm Detaylar..

Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde ilköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının (İOKBS) tarihi merak ediliyor. Ne zaman yapılacağı konusunda araştırma yapan ve burs almak için katılım sağlayacak olan öğrencilerin bursluluk sınavı tarihi belli oldu.

2024 yılı İOKBS hangi tarihte yapılacak? 2024 yılı bursluluk sınavına girmek için hazırlıklarını sürdüren 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflar ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflarının öğrencilerinde gündem haline geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından her yıl gerçekleştirilen bursluluk sınavı için tarih artık belli oldu. Peki, 2024 yılında gerçekleşecek olan bursluluk sınavı ne zaman yapılacak?

1-002.jpg

2024 İOKBS TARİHİ NE ZAMAN?

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gerek İlköğretim gerekse Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) 21 Nisan 2024 Pazar günü gerçekleştirilecektir. 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşecek sınav tüm sınav merkezlerinde saat 10:00’da merkezi sistem ile aynı anda başlayacak ve tek oturumda gerçekleşecektir.

İlgili Haber  Bakan Tekin'den Mesleki Eğitim Merkezlerindeki Ölümlere İlişkin Açıklama

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Lise Ek Tercih ve Yerleştirme
Sıradaki Haber Lgs 2. Tercih Tarihleri Belli Oldu! 2024 MEB Lise Ek Tercihleri Ne Zaman, Nasıl Yapılacak? Lise Ek Tercih Ekranı!