Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024 İçin Medyanın Geleceğini Belirleyecek 10 Trend

2024 Trendlerini Öngören Medina

2024 Trendlerini Öngören Medina Turgul DDB’nin Trend Raporu

Reğlence (Funvertising)

Atalarımızın dediği gibi, Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. 2023’ü göz önüne getirdiğimizde, tüketici güveninin azaldığı, satın alma isteğinin azaldığı bir yıl yaşadık. Ancak, trendler değişiyor ve önümüzdeki yıllarda daha eğlenceli reklam anlatımları ve mizahın gücünün artacağını görebiliriz. Mizah, markaların iletişim stratejilerinde daha fazla kullanılacak gibi görünüyor.

Arşiv Eğlencesi (Archivetainment)

Nostalji uzun süredir yükselen bir mega trend ve pandemide zirveye ulaştı. Eskiden popüler olan içeriklerin tekrar canlanması ve tüketicilerin geçmişe olan özlemleri, içerik tüketim şeklini de değiştiriyor. Markalar da bu trendi takip ederek eski içeriklerini canlandırıp tüketicilerle buluşturuyorlar.

Nostaljik Gelecek (Future Nostalgia)

Nostalji, genç nesiller arasında popüler hale geliyor. Geçmişe duyulan özlem, markaların da dikkatini çekiyor ve gelecekte eski tasarımları ve ürünleri yeniden canlandırarak tüketicilere sunma eğiliminde olduklarını görebiliriz.

Yeni eski logolar (New old logos)

Lüks tüketim markaları, sadeleşme trendini tersine çeviriyor ve eski logolarına geri dönüyor. Tırnaklı yazı tipleri ve nostaljik tasarımlar, markaların kimliklerini yeniden güçlendirmeye yardımcı oluyor.

İkonlaştırabildiklerimizden misiniz? (Iconic-ify my brand)

Markalar, hikaye anlatımında ustalaşarak ikon haline gelmiş markalar haline geliyorlar. Geleneksel markaların yanı sıra yeni markalar da bu trendi takip ederek kendilerini topluluklarla buluşturuyorlar.

Sessiz lüks (Mode-silent)

Kısa dizi ve dizilerin modayı belirlemeye başladığını görüyoruz. Dizilerde ve filmlerde gösterilen lüks ve şıklık, tüketiciler arasında sessiz lüks trendini artırıyor. Daha ağırbaşlı ve zamansız şıklık, moda trendlerini de etkiliyor.

İlgili Haber  Saklık, Piyasaları Sallamaya Hazır Borçlanma Aracı Başvurusu Onaylandı

Günlük uygun fiyatlılar (Affordables)

Tüketicilerin günlük ihtiyaçlarında daha uygun fiyatlı çözümler aradığı bir gerçek. Ambalaj inovasyonları ve alternatif satış biçimleri, markaların tüketicilere uygun fiyatlı ürünler sunmalarını sağlayacak gibi görünüyor.

Güven markaları (Trustmarks)

Güvenilirlik, tüketiciler için artık en değerli özellik haline geldi. Sadece güvendikleri markaları satın alan tüketicilerin oranı arttıkça, markaların güvenilirliklerini vurgulamaları ve tüketicilere güven veren hikayeler anlatmaları daha da önem kazanıyor

Yeni televizyon (The new TV)

TikTok’un TV içeriklerini etkilemesi ve değiştirmesi, TV dünyasında yeni bir dönemin başladığını gösteriyor. Kısa ve dikey format, TV içeriklerinin popülerlik kazanmasına ve tüketicilerle buluşmasına yardımcı oluyor.

Her şeyin kahvelisi güzel (Coffee-everything)

Kahve makinelerinin popülerliği artarken, kafelerin evlere gelmesi eğilimi dikkat çekiyor. Evlerde kafe tarzının etkisiyle atıştırmalık kategorilerinde kahveli ürünler daha fazla yer bulabilir. Kahve temalı ürünler ve içerikler, tüketiciler arasında popülerlik kazanıyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Adidas Hisse Senedi Hedefi Yükseltilirken,
Sıradaki Haber Deutsche Bank, Adidas Hisse Senedi Hedefini Yükseltti; Yeezy Satışlarını Artmasını Bekliyor