Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2024 İçin Bitcoin’in En Büyük Favorisi

Bitcoin Fiyatları Yükseliyor: Kripto

Bitcoin Fiyatları Yükseliyor: Kripto Para Piyasasında Son Durum

Bitcoin’in Yükselişinde ETF ve Merkez Bankalarının Rolü

2021 yılında kripto para piyasasının en büyük dijital varlığı Bitcoin, 47 bin doları aşarak hala rekor seviyenin oldukça altında olsa da yatırımcısına yüzde 110’dan fazla getiri sağladı. Özellikle SEC’in ETF onayının gelmesiyle birlikte Bitcoin yatırım fonlarına toplam para girişi 8 milyar doları aştı. Bu durum, Bitcoin’e yönelik talebin genişlediği şeklinde yorumlanıyor.

Bitcoin’de Yükseliş: Teknik Dirençler ve Faiz İndirimi Beklentisi

Analistlere göre Bitcoin’in teknik dirençleri aşması, yükselişin devamı için önemli bir işaret. Ayrıca Merkez Bankalarının faiz indirimine gideceği beklentisi de kripto paralara yönelik para girişlerinin artmasında etkili olabilir. Bitcoin’deki yükselişle paralel olarak kripto para piyasasının toplam piyasa değeri 1,70 trilyon dolara yükseldi; Bitcoin’in piyasa değeri 906 milyar dolar, Ethereum’un piyasa değeri ise 294 milyar dolar seviyesinde.

Halving Dönemi ve Bitcoin Yatırımcıları

Kripto para yatırımcıları, 4 yılda 1 kez gerçekleşen “halving”, yani “yarılanma” dönemini merakla bekliyor. Halving, Bitcoin’de arz sınırının azaltılması ve matematiksel olarak 21 milyon olan sınırlı arzın korunmasını amaçlıyor. Son yarılanma 2020’de gerçekleşti ve 2024 yılındaki yarılanmada madencilere 3.5 BTC ödül verilecek. İlk ve ikinci yarılanma dönemlerinde fiyat 12 dolardan 1.200 dolarlı seviyelere kadar yükselirken, son yarılanma ile tarihi zirve olan 70 bin dolarlar görüldü.

Kripto para piyasası oldukça volatil ve öngörülmesi zor bir alan olduğu için yatırım tercihi yaparken tek bir olaya odaklanmak yanlış olabilir.

İlgili Haber  Bitcoin'in Yükselişi Devam Ediyor

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


***KLVKS*** KALKINMA YATIRIM VARLIK KİRALAMA
Sıradaki Haber Klvks Kalkınma Yatırım Varlık Kiralama A.Ş.( Sorumluluk Beyanı (Konsolide Olmayan)